ח"כ אופיר סופר
ח"כ אופיר סופר ערוץ 7

ח"כ אופיר סופר מבקש מוועדת הכנסת לאשר את פרישתו מסיעת הליכוד ולאפשר לו להצטרף לסיעת הציונות הדתית.

סופר, כזכור, שובץ במקום ה-28 ברשימת הליכוד בבחירות האחרונות כחלק מהסכם בין בצלאל סמוטריץ' לבנימין נתניהו.

נתניהו הסכים לשרייןם את סופר בליכוד כדי להקל על סמוטריץ' על החיבור בבלוק טכני למפלגות נעם ועוצמה יהודית. נציין כי לאחר הבחירות החליטו בעוצמה יהודית להמשיך לפי שעה לפעול כסיעה אחת עם ''הציונות הדתית'' של סמוטריץ'.

בתוך כך, השרים של מפלגת ימינה שהיו אמורים להתפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי, לא יכולים לעשות זאת כי הבא בתור ברשימה הוא שי מימון, שהבטיח מפורשות שלא יצטרף לממשלה עם השמאל ורע''מ.

מימון הכריז בעבר "אני מוותר על כסא ח"כ באופן כמעט ודאי" אך בינתיים הוא דבק בכיסא ולא מתפטר מהרשימה.

בינתיים, אילת שקד לא יכולה להתפטר מהכנסת. הבאים אחרי מימון ברשימת ימינה הם יומטוב כלפון וסטלה ויינשטיין, שצפויים לתמוך בממשלה.

העיתונאי עקיבא נוביק דיווח כי בימינה עדיין מחכים שיו"ר מפלגת הבית היהודי חגית משה תחליט אם לקבל את התיק שמגיע לה בממשלה. היא ממשיכה להתלבט, יחד עם ראשי הסניפים של הבית היהודי.

דרעי מתקשה להיפרד מנתניהו ערוץ כנסת

נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי טאו, מתח ביקורת על יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' ורומז כי התנגדותו לרע''מ מנעה הקמת ממשלת ימין.

״כבר אמר החכם מכל אדם: ׳אל תהי צדיק הרבה’. ראו איך חסידותו היתרה של ח"כ בצלאל סמוטריץ מונעת הקמת ממשלה אשר בה ישראל בפנים וערבים בחוץ נמנעים, ומביאה עלינו חלילה ממשלה עם ערבים בפנים והיהדות בחוץ״, אמר הרב טאו בהקלטה שפורסמה על ידי העיתונאי יאיר שרקי בחדשות 12.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו