איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: יצחק קלמן

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה היום (שני) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והתריע כי ייתכן וישנם הסכמים קואליציוניים שנערכו בין יש עתיד וימינה לבין רע"מ שאינם חתומים ולא גלויים לציבור.

במכתבו מזהיר בן גביר: "ייתכן וישנם ההסכמים קואליציוניים שנערכו בין יש עתיד וימינה לרע"מ, שאינם חתומים והם 'מתחת לשולחן', כדברי ראש עיריית רהט פאיז אבו סהיבאן ברדיו גלי ישראל".

ח"כ בן גביר הוסיף במכתבו: "אני בטוח שאין צורך להזכיר שהסכמים קואליציוניים מחויבים בפרסום ואינם יכולים להיות מוסתרים מעיני הציבור, האמירה של ראש עיריית רהט המתראיין לרדיו גלי ישראל בתור 'איש רע"מ' מחויבת בדיקה בכל הכלים המשפטיים האם באמת נחתמו הסכמים גלויים יחד עם הסכמים מוסתרים''.

ח"כ בן גביר ציין במכתבו קישור לפרסום דבריו המלאים של ראש עיריית רהט וקישור לפרסום ברשת הטוויטר של גלי ישראל: "ראש עיריית רהט פאיז אבו סהיבאן, איש רעמ, למתי טוכפלד 'יש הסכמים לא חתומים מתחת לשולחן. אני אופטימי שלא יהרסו ויתנו מענה ולא הריסות. אני לא יכול לפרט אבל יש הבנות, המטרה להגיע להסדר'".

נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי טאו, מתח אתמול ביקורת על יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' ורמז כי התנגדותו לרע''מ מנעה הקמת ממשלת ימין.

״כבר אמר החכם מכל אדם: ׳אל תהי צדיק הרבה’. ראו איך חסידותו היתרה של ח"כ בצלאל סמוטריץ מונעת הקמת ממשלה אשר בה ישראל בפנים וערבים בחוץ נמנעים, ומביאה עלינו חלילה ממשלה עם ערבים בפנים והיהדות בחוץ״, אמר הרב טאו בהקלטה שפורסמה על ידי העיתונאי יאיר שרקי בחדשות 12.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו