מירי רגב
מירי רגב צילום: שלו שלום/TPS

שרת התחבורה היוצאת מירי רגב נאמה היום (שני) בטקס חילופי שרים במשרד התחבורה, ועוררה סערה ברשתות החברתיות לאחר שסיפרה מה למדה מההיסטוריה.

"למדנו מההיסטוריה שבכל מקום שיש רכבת יש חיים", אמרה רגב בטקס ושכחה כנראה את הזיכרון העגום שיש לעם היהודי ממקומות שבהם היו רכבות.

האמירה הזו של רכב עוררה סערה ברשת. ''גם למדנו שהעבודה משחררת?'', שאל אחד הגולשים בטוויטר. ''הלוואי ששטייניץ יעשה כזה עם גז'', כתב גולש אחר.

שרת התחבורה הנכנסת מרב מיכאלי ערכה בצהריים פגישת חפיפה עם השרה היוצאת רגב. בטקס חילופי השרים אמרה רגב למיכאלי: ''השרה היוצאת מירי רגב לשרה הנכנסת מרב מיכאלי: "אני מקווה שהדברים שיוחסו לך אינם נכונים ושאת אינך מתכוונת לקצץ בתקציבים של יו"ש, הם מרקם החיים, המשרתים את היהודים והערבים כאחד, לחיים משותפים ביהודה ושומרון. את מקבלת משרד עוצמתי".

שרת התחבורה מיכאלי אמרה בטקס: ״זה לא סוד שבמדינת ישראל, התחבורה לא מאפשרת לנו להגיע. לא מאפשרת לרבות ורבים מאיתנו לזוז. את התקיעות הזאת - הגיע הזמן לשחרר. כי כשאנחנו נשחרר את התקיעות הזאת אנחנו נשחרר את התקיעות של המדינה ונוכל להתחיל לנשום. אנחנו נפתח אפשרויות והזדמנויות״.

״התחבורה שאנחנו ביחד נעבוד עליה, צריכה לייצר שוויון לפריפריה, היא צריכה לייצר שוויון לחברה הערבית. אנחנו נייצר שוויון מגדרי בתחבורה, הן צריכות ביטחון אישי בכל מקום שהן מסתובבות בו״.

שרת התחבורה הוסיפה: ״אנחנו צריכות וצריכים לשנות את המצב שבו יש תמריצים רבים להחזיק מכונית. נשנה את המצב הזה, נשקיע הרבה הרבה יותר בתשתיות, נשקיע בעובדות והעובדים של התחבורה הציבורית, בתנאי ההעסקה, בהכשרה, בתנאים הפיזיים. צריך לחבר כל מקום שאפשר בשבילי אופניים. לגרום לכל מי שאפשר לנסוע בכלים לא מזהמים, שלא יוצרים עומס, שגם יגרמו לנו לזוז קצת".

מיכאלי אמרה לסיום: ״ישראל הייתה תקועה הרבה יותר מדי זמן, הגיע הזמן לנוע קדימה. העבודה רק מתחילה״.