שי גליק
שי גליק צילום: חזקי ברוך

הקשר שלי עם נפתלי בנט התחיל לפני הרבה שנים, במסגרת המאבק על הריסת בתי מחבלים שניסו לרצוח יהודים.

למרות החוק שמתיר זאת, רק מספר בודד של בתים נהרסו וגם אז ההריסה התרחשה אחרי חצי שנה ובצורה חלקית בלבד.

אני הבנתי ועדיין מבין שהרס בתים במהירות (לא תוך 24 שעות כי אנחנו לא אפריקה אלא מדינה דמוקרטית ויש בהחלט זכות טיעון גם למשפחות מחבלים כי ככה זה בדמוקרטיה) ובעיקר אפקט התגובה המיידית למשל הוצאת צו הריסה לבית המחבל עוד בליל הפיגוע - יש להם משמעות דרמטית.

אני זוכר שפניתי לכל שרי הקבינט וכולם נפנפו אותי. כשממש התייאשתי מכולם פניתי לנפתלי בנט בהודעת וואטסאפ והוא הגיב לי בדבר פשוט: שלח נתונים ושלח מסמכים המגבים את הנתונים.

הכנתי לו קובץ מסודר - שמות מחבלים שביצעו פיגועים כולל התאריכים, ורשימת מיקומי הבתים שצה"ל מסרב להרוס.

מאותו יום בנט יצא למלחמת חורמה בעניין. בכל ראיון בתקשורת הוא הזכיר את זה ובכל דיון בקבינט זה עלה. אחר כך הוא התמנה לשר הביטחון והוא שוב ביקש ממני 'שלח לי שוב חומרים מגובים בעובדות על בתי מחבלים שלא נהרסו'.

.שלחתי לו, בתוך שבוע הוצא צו הריסה לשני בתים למרות שצה"ל לא רצה להרוס אותם.

גם בנושא הנגשת מערת המכפלה, כשפניתי לבנט הוא אמר לי 'אני מבטיח לך שזה יקרה במשמרת שלי', וזה קרה. בנט הוא השר שחתם על צו ההפקעה, דבר שעשרים וחמש שנים לא נעשה.

ועכשיו אני אגיד לכם עוד משהו על נפתלי בנט. כשפניתי אליו הוא אמר לי 'אני רוצה לקבל ממך נתונים ואני רוצה שראש הלשכה שלי גם יקבל', והקים קבוצת וואטסאפ של שלושתינו. נורא התרגשתי. לאחרונה קראתי את ספרו כיצד לנצח מגיפה וראיתי שהוא עושה את זה עם כולם. בנט פריק של מידע ומבין שמידע זה הדבר הכי חשוב שיכול לעזור להצליח.

אין לי מושג מה יהיה מבחינת הממשלה, אני רק יודע שבנט עד עכשיו הוכיח את עצמו מבחינת עשייה ושינה דברים. כיום אין בית של מחבל שרצח שלא נהרס, והבתים נהרסים הרבה יותר במהירות. ירדנו מחצי שנה לחודש וחצי שזה עדיין הרבה אבל יותר טוב.

דבר נוסף:

כשנפתלי בנט שמע שאנחנו יוצאים לקמפיין הדסטארט בארגון בצלמו, הוא תרם לנו ושלח לנו לארגון חמישים ספרים שלו "כיצד לנצח מגיפה" כדי לעזור לנו כי הוא מאמין בנו. אז נכון שהקורונה עברה אבל ספר של ראש ממשלה ביד זה תמיד טוב ובעיקר עוזר ללמוד איך לנהל אסטרטגיה.

ארגון בצלמו הוא ארגון א פוליטי ואני עבדתי המון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועזרנו לו המון במאבקים שונים, גם מול מערכת המשפט וגם מול התקשורת, אבל אנחנו אומרים כעת תודה לראש הממשלה הנכנס נפתלי בנט.