דווקא עכשיו ריקוד דגלים

כניעה נוספת בדיוק כמו שראינו רק לפני חודש מול איומי הטרור בירושלים תאלץ אותנו להילחם על ריבונותו בעזה, עכו, לוד, יפו ורמלה.

מזכ"ל תנועת אריאל דביר עמיאור , ד' בתמוז תשפ"א

דווקא עכשיו ריקוד דגלים-ערוץ 7
מזכ"ל תנועת אריאל, דביר עמיאור
צילום: חזקי ברוך

.בשבוע שעבר שמעתי הרצאה של גרשון בר כוכבא, שסקר את המלחמה הנוראית שהתחוללה ברובע היהודי בתש"ח. זעקת עזרה אחת ששידרו תושבי הרובע היהודי הנצור למפקדת ההגנה בעיר החדשה תפסה את תשומת ליבי: 'אל תחזרו על מקרה שייח' ג'ראח'.

אחרי שבשבועות האחרונים הסבירו לנו שריקוד דגלים שמתקיים קרוב לחמישים שנה ולשכה פרלמנטרית אחת בשייח' ג'ארח הובילה את מרבית עם ישראל להיכנס למקלטים, הסתקרנתי מה קרה שם בשייח' ג'ראח ב-1948?

ובכן בשייח' ג'ראח בוצע הטבח הגדול של שיירת הדסה. 77 אזרחים, רופאים, אחיות סטודנטים וחולים שנטבחו בחסות הרפיסות של המשטרה הבריטית שהיתה נגועה באנטישמיות.

היום ממשיכי דרכם של אותם פורעים שרצחו וטבחו בנו בשייח' ג'ראח, וברובע היהודי, שגרשו אותנו ומנעו במשך 19 שנים מיהודים להתפלל במקום הקדוש והיקר ביותר לעם ישראל, מעיזים להתפרע ולהתיימר למנוע מהעם היהודי להניף את דגל ישראל בירושלים בירת העם היהודי.

בשבועות האחרונים עמדתי יחד עם חבריי מתנועות הנוער וארגונים נוספים בליבה של סערה ציבורית תמוהה ולא מובנת.

נאלצנו להתראיין יום יום בערוצי התקשורת ולהסביר שלצעוד עם דגל ישראל בירושלים זה לא פרובוקציה, שאם יש מי שדגל ישראל מפריע לו, צריך לטפל ולהיטפל אליו ולכל שוללי זכותנו כאן, ולא אלינו.

הסברנו שהתוצאה של כניעה נוספת בדיוק כמו שראינו רק לפני חודש מול איומי הטרור בירושלים תאלץ אותנו להילחם על ריבונותו בעזה, עכו, לוד, יפו ורמלה.

אם בעבר הותקפו מפלגות שמאל על המחשבה לוותר על חלקים מירושלים שמעבר לגדר ההפרדה, היום אנו נדרשים להסביר את הזכות שלנו על העיר העתיקה.

היינו עדים לכך שאת שער שכם הצמוד לכיכר ספרא בניין עיריית ירושלים אין לעבור עם דגל ישראל, שלא לדבר על שער האריות - דרכו נכנסו הצנחנים אל העיר העתיקה והר הבית.

לכן אני קורא אליכם, אוהבי ארץ ישראל וירושלים, הצטרפו לריקוד הדגלים ביום שלישי הקרוב. נניף את דגל ישראל בגאון ובשמחה ונבטא את היותנו 'עם חופשי בארצנו, ארץ ציון וירושלים'.