לבנדובסקי הפולני מאוכזב ברקע חגיגות סלובקיה
לבנדובסקי הפולני מאוכזב ברקע חגיגות סלובקיהצילום: רויטרס

שער עצמי, שער שיוויון 29 שניות מפתיחת המחצית השניה, הרחקת שחקן בכרטיס צהוב שני ואדום ושער ניצחון של הנבחרת הפחות חזקה. משחקי אליפות אירופה בכדורגל, טורניר היורו היוקרתי ממשיכים לספק רגעים גדולים ומרגשים.

כזה היה במשחק בין נבחרות סלובקיה ופולין הערב (שני), כאשר הסלובקים בהופעתם השניה בלבד בטורניר היוקרתי, הפתיעו את הפולנים העדיפים והשיגו שלוש נקודות יקרות וחשובות מאוד בבית ה' עם ניצחון בתוצאה 2:1.

אז נכון, הפולנים היו חלשים מאוד במחצית הראשונה ושער עצמי חסר מזל של וויצ'ך שצ'סני סיבך אותם בדקה ה-18, ונכון, הפולנים שיחקו גם עם פחות שחקן לאחר הרחקתו של גז'גוז' קריכוביאק וספגו בדקה ה-69 כתוצאה מכך, ועדיין, ניצחון של סלובקיה לא היה בתכניות ומהווה הפתעה גדולה כבר במחזור הפתיחה של הטורניר היוקרתי, כאשר אלה נחשבו ליריבה החלשה ביותר בבית ה' בו נמצאות גם נבחרות ספרד ושבדיה.

למעשה, הניצחון של הסלובקים על הפולנים, קבוצתו של מאמן מכבי ת"א לשעבר פאולו סוזה, בתוצאה 2:1 הערב, היה ניצחונם השני בלבד בטורניר האירופי היוקרתי, כאשר גם הקודם, ביורו 2016, היה בדיוק באותה התוצאה על נבחרת רוסיה.

2016 הייתה גם השנה בה הצליחה פולין, לה היורו הנוכחי הוא הרביעי ברציפות שהיא משתתפת בו, להעפיל לשלב הנוק-אאוט כאשר לא פיגרה בשום שלב אז, עד שהודחה ברבע הגמר בפנדלים על ידי אלופת אירופה פורטוגל. האם הפעם תסיים את השלב הראשון של הטורניר מוקדם מהצפוי?