טקס המצטיינים
טקס המצטיינים צילום: לימור עוקבי

טקס ההצדעה למצטייני השירות הלאומי-אזרחי נערך היום (שני) במרכז מורשת בגין בירושלים, במהלכו חולקו אותות הצטיינות ל-27 מתנדבים שנבחרו בקפידה מתוך 18,000 המתנדבים.

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין בירך את המצטיינים ואת כל בני ובנות השירות הלאומי בישראל: ''בני השירות מכל המגזרים ומשפחותיהם, מביאים את הרצון להעניק ולתרום לעשייה של החברה הישראלית כולה. כל אחד מביא עולם שלם מלא ומיוחד את חכמת החיים שצבר, ותפיסת החיים שגיבש מה מאפשר לו להעניק מענה מיטבי למי שזקוק לכך יותר מכל''.

לדברי ריבלין, "קיומה של מדינת ישראל וחוסנה של החברה נשען על יכולתינו לדאוג לנזקקים, להוות חלק פעיל ולתרום כמיטב יכולתינו. התרומה שמביאים לארגונים בהם מתנדבים מאפשרת לבנות את חברת המופת אליה אנו שואפים וליצור תקווה ישראלית לשנים קדימה. אני רוצה להודות למתנדבים ולבני משפחותיהם על תרומתם יוצאת הדופן עבור השירות הלאומי אזרחי, מדינת ישראל והחברה הישראלית כולה''.

ראובן פינסקי, מנכ״ל רשות השירות הלאומי-אזרחי: ״בכל שנה, אנו נרגשים להגיע עם המצטיינים הנפלאים שלנו לטקס המצטיינים. השנה, ההתרגשות כפולה. שנה מורכבת במיוחד עברה על החברה הישראלית, שנה בה בני ובנות השירות הלאומי-אזרחי התגלו בשיא עוצמתם. הובילו בחזית האזרחית והצליחו במשימתם ועל כך תודתנו והערכתנו להם היום״.

בימים אלו מציינים בישראל את שבוע ההצדעה למתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי-אזרחי, שבוע בו כל ישראל אומרת ״תודה״ ומצדיע לכל בני ובנות השירות הלאומי-אזרחי על עשייתם ופועלם לאורך השנה.