רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום: חזקי ברוך

פרשן חדשות 13 רביב דרוקר מתנגד לצעדת הדגלים שתיערך מחר (שלישי) בירושלים, וסובר כי היא נועדה לעורר התפרעויות ולפגוע בממשלה החדשה.

''בנט היה צריך לבטל את מצעד הדגלים. לגלות מנהיגות. בר לב וגנץ היו צריכים לספק לו את ההצדקה המקצועית. זה לא 'חופש הצעדה בבירתנו הנצחית' וכל הקשקושים הללו", אמר דרוקר.

לטענתו: ''זה מצעד שנולד רק לתכלית אחת. להביא להתנגשות ביטחונית מתוך תקווה שזה יפוצץ את הממשלה. לא צריכה להיות שום הגנה חוקתית לצעד כזה''.

נזכיר כי צה''ל תגבר את הפריסה של סוללות כיפת ברזל מחשש לירי רקטות של חמאס על רקע מצעד הדגלים שייערך מחר בירושלים.

במערכת הביטחון מעריכים כי ייתכנו מהומות באזור מזרח ירושלים, אבל חמאס ככל הנראה יימנע מירי לעבר ישראל.

בנוסף, שר הביטחון בני גנץ אישר מטרות לתקיפה ברצועת עזה במקרה שבו צה''ל יצטרף להגיב על שיגור רקטות.

דובר חמאס, עבד אל-לטיף אל-קאנוע, שלח היום מסר מאיים לישראל ואמר כי "צעדת הדגלים היא בבחינת נפץ למערכה חדשה עבור שמירה על ירושלים ועל מסגד אל-אקצא".

השר לביטחון פנים עמר בר לב (העבודה) הבהיר אחר הצהריים כי מצעד הדגלים יתקיים מחר בירושלים על פי המתווה שיאושר על ידי המשטרה.

''מצעד הדגלים יתקיים, זו התוכנית'', אמר בר לב בפתח ישיבת סיעת העבודה בכנסת. באשר לאיומי חמאס לשגר רקטות הזכיר בר לב כי ''ירושלים היא בירת ישראל הנצחית, בדמוקרטיה מותר וחשוב להפגין כל עוד זה לפי החוק ובמקרה שלנו על פי הכללים שקובעת המשטרה וכך אנחנו נפעל".

בתוך כך, חברי הרשימה המשותפת פנו לשר לביטחון הפנים בר לב בדרישה לבטל את מצעד הדגלים: "מזהירים ומתריעים מראש כי האירוע עלול בסבירות גבוהה ביותר להבעיר את השטח מחדש, ולהוביל לאלימות ולהסלמה מסוכנות", הם כתבו.

כזכור, מארגני המצעד דרשו לעבור דרך הרובע המוסלמי בדרכם אל הכותל המערבי. בסוף השבוע האחרון הסכימה המשטרה כי המצעד יצעד מרחוב הנביאים דרך רחוב סולטאן סולימאן עד שער שכם, שם ברחבת השער תתקיים הרקדה המונית עם דגלי ישראל.

משם ימשיכו הצועדים לכיכר צה"ל דרך שער יפו ויכנסו אל הכותל המערבי חלקם דרך הרובע המוסלמי ובחלקם דרך הרובע היהודי.

יו"ר ישראל שלי שרה העצני הכהן אמרה היום: "מצעד הדגלים ימשיך לצעוד. אחרי חודש של פרעות ואלימות של ערביי ישראל כלפי שכניהם היהודים, הדבר המתבקש הוא להניף את הדגל בעיר הבירה שלנו. כל תוצאה אחרת היא כניעה בפועל לחמאס, שסימן את ירושלים כמטרה הלאומית והצבאית שלו. את המסורת שהיתה כל השנים אנחנו ממשיכים לקיים, בגאון ובהדר".

זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן, קרא לציבור הרחב להשתתף מחר בצעדת הדגלים בירושלים. "שמחו את ירושלים וגילו בה כל אוהביה, שישו איתה משוש. כמה שמחנו שירושלים חזרה לידינו, ריקוד הדגלים מבטא את השמחה הגדולה של שיבת ירושלים לידי עם ישראל", אמר הרב דרוקמן.

''ירושלים כולה היא ירושלים אחת. שעם ישראל הוא השולט בה, כך שיש ערך מיוחד לריקוד הדגלים, וכל מי שרק יכול מן הראוי שישתתף בו כי הוא מבטא את השמחה האמיתית ושלטוננו בירושלים. יבורכו השמחים בשמחתה של ירושלים״, הוסיף הרב.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן-גביר אמר היום כי "הגיע הזמן שישראל תאיים על חמאס ולא שחמאס יאיים על ישראל". ח"כ בן-גביר הוסיף כי החוצפה של מחבלי חמאס לאיים פעם אחר פעם על ריבונות ישראל בירושלים, היא תולדה של מפכ"ל כושל שנכנע לטרור. "אני מצפה מראש הממשלה הנבחר נפתלי בנט, שלא אחת השתתף בריקודי הדגלים, לעמוד איתן חרף העובדה שהתקפל מכל האידיאולוגיה שלו", הוסיף בן-גביר.