ווילבקין הערב מעל גלבוע
ווילבקין הערב מעל גלבוע צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אחרי שברבע הגמר ניצחו את הפועל באר שבע ובחצי את הפועל אילת, הערב (שני) התקרבה מכבי ת"א לעבור הפועל נוספת בשלבי הנוק-אאוט של פלייאוף ליגת העל בכדורסל, הפעם מדובר בהפועל גלבוע גליל.

היה זה בתום ניצחון מרשים ובטוח באולמם הביתי, היכל מנורה מבטחים, יד אליהו לשעבר, בתוצאה 74:83 וכעת רחוקים התל אביבים מרחק ניצחון אחד בלבד מזכיה רביעית ברציפות באליפות המדינה בכדורסל.

גלבוע, שהגיעה למשחק הערב לאחר סערת חצי הגמר מול חולון, הגיעה עייפה ולמרות שהצליחה לחזור שלוש פעמים מפיגור דו-ספרתי הערב, לא הצליחו שחקניה להציג את היכולת האדירה שהציגו עד כה העונה.

עד כמה השתיים נחשבות לקבוצות הטובות בליגה העונה? שתי הקבוצות הגיעו לסדרת הגמר במאזן מושלם בפלייאוף כשרשמו סוויפ 0:2 בשני השלבים המוקדמים, לשתיהן ממוצעים זהים בפלייאוף בקליעה עם 82 נקודות בדיוק, ממוצע זהה גם בכדורים החוזרים עם 37.3 ומדד של 97.3.

ועדיין, רק אחת יכולה הייתה לצאת המנצחת מהמשחק הערב ובאופן צפוי לחלוטין הייתה זו מכבי ת"א שניצחה במשחק הראשון בסדרת הגמר שמתקיים השנה בשיטת הטוב משלוש, הרבה בזכות יכולת אדירה של מי אם לא סקוטי ווילבקין.

ווילבקין סיים את הערב עם 24 נקודות ולמעשה דאג לשמור על היתרון של הצהובים שהובילו לכל אורך הערב, גם ברגעים שגלבוע עשתה צעדים גדולים בכדי לחזור. מכבי קרובה ניצחון אחד לצלחת האליפות הרביעית ברציפות.

האם מכבי תניף את צלחת האליפות כבר בעוד יומיים במשחק השני בסדרת הגמר שיתקיים באולמה הביתי של גלבוע בגן-נר או שמא יום למחרת במשחק השלישי והמכריע שיתקיים שוב בהיכל מנורה מבטחים? ואולי זו בכלל תהיה גלבוע שתניף את הצלחת? הכל עוד יכול לקרות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו