בצלאל סמוטריץ' מניף תמונות של נרצחים בכנסת
בצלאל סמוטריץ' מניף תמונות של נרצחים בכנסת צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

אביו של אודי פוגל הי"ד, שנרצח עם רעייתו ושלושת ילדיהם בפיגוע באיתמר בשנת 2011, זועם על התנהלות סיעת הציונות הדתית בכנסת.

בעיתון 'ידיעות אחרונות' פורסמה הביקורת שלו על השימוש הפוליטי שעשתה הסיעה במסגרת מחאה נגד הממשלה החדשה מבלי לבקש את רשותו.

נזכיר כי בדיון השבעת הממשלה, כשעלה ראש הממשלה נפתלי בנט לנאום, קמו חברי סיעת הציונות הדתית, הניפו בידיהם תמונות של ישראלים שנרצחו בפיגועי טרור וצעקו לעבר בנט "תתבייש".

הסיעה פרסמה הודעה לפיה המחאה בוצעה "לאור בקשת המשפחות השכולות", אלא שבני משפחת פוגל לא אהבו את שרבוב יקיריהם לאירוע.

חיים פוגל, אביו של אודי, אמר, "אנחנו במשפחה לא מתערבים בוויכוחים פוליטיים. גם אודי ורותי היו כאלה, באיזה זכות חברי כנסת עושים בתמונה של הבן שלי, של כלתי ושל הנכדים שימוש לקמפיין בצורה בוטה?".

"לעשות שימוש בילדים שלי לקרב פוליטי זה מזעזע", הוסיף.

ממפלגת הציונות הדתית נמסר בתגובה: “הצגת תמונות נרצחי הטרור במליאה בוצעה לאור בקשת פורום המשפחות השכולות אשר ביקשו מאתנו לסייע להם בדרך זו להביע במליאת הכנסת את כאבם על הקמת ממשלה עם מפלגה תומכת טרור. הם בחרו את התמונות, והעבירו לנו אותן בתוספת הכיתוב, ולאחר בירור מקדים - שנעשה על ידם לפי בקשתנו - לגבי הסכמת משפחות הנרצחים. צר לנו מאוד אם נפלה שגגה בנוגע למשפחת פוגל, ואין לנו ספק שמדובר בשגגה בלבד''.

חברי מפלגת הציונות הדתית מוחים נגד בנט ומוצאם מהמליאה ערוץ כנסת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו