מרג'ורי טיילור גרין
מרג'ורי טיילור גריןצילום: רויטרס

לאחר ההתבטאות המזעזעת, הגיעה ההתנצלות. חברת המפלגה הרפובליקנית, מרג'ורי טיילור גרין, התנצלה על ההשוואה שערכה לפני מספר שבועות בין הדרישה לעטות מסכת פנים בתוך בניין הקונגרס, לעובדה שהנאצים כפו על היהודים לענוד טלאי צהוב במהלך מלחמת העולם השנייה.

לאחר שספגה ביקורת חריפה מצד מחוקקים משתי המפלגות, כולל חבריה במפלגה הרפובליקנית, החליטה טיילור גרין לבקר במוזיאון השואה בארה"ב ולאחר מכן אמרה לעיתונאים מחוץ לבניין הקפיטול כי היא מתנצלת על דבריה.

"אחד השיעורים הטובים ביותר שאבי תמיד לימד אותי היה שכאשר אתה טועה, אתה צריך לקחת אחריות. עשיתי טעות וזה ממש מטריד אותי כבר כמה שבועות, ולכן אני בהחלט רוצה לקחת אחריות. אין שום השוואה לשואה ולעולם לא תהיה. יש מילים שאמרתי והערות שהעליתי, שאני יודעת שהם פוגעניים ועל כך אני רוצה להתנצל. אם אנחנו הולכים להוביל, אנחנו צריכים להיות מסוגלים להוביל באופן שאם פישלנו - חשוב לנו מאוד לומר שאנו מצטערים", אמרה חברת הקונגרס.

נזכיר כי טיילור גרין טענה שהדרישה לחבוש מסכות בתוך בניין הקונגרס הזכירו לה "תקופה בהיסטוריה בה נאמר לאנשים שהם חייבים לענוד טלאי צהוב, הם הוכנסו לתוך רכבות ונלקחו לתאי גזים בגרמניה הנאצית. זו בדיוק סוג ההתעללות שננסי פלוסי (יו"ר בית הנבחרים) מדברת עליו".