דב הלברטל
דב הלברטל ערוץ 7

מסתבר שהחמאס והערבים מכתיבים את סדר היום בירושלים. את מצעד הדגלים היה צריך לקיים בעיקר דרך שער שכם והרובע המוסלמי.

ריקודים עם דגלים ברחבה בשער שכם, הם תמונת ניצחון מרהיבה לחמאס ולערבים. הם יראו בכל העולם, איך היהודים מפחדים להיכנס דרך שער שכם. איך נכנענו לדרישותיהם.

התגובה של הממשלה לאיומי החמאס, הייתה צריכה להיות כזו: המצעד יעבור דרך שער שכם. אם חמאס ירה טיל אחד, התגובה תהיה לא פרופורציונאלית, ותכלול מיד סיכולים ממוקדים. פרעות של ערבים במזרח ירושלים, יענו ביד קשה ביותר. רק כך נחזיר את הריבונות היהודית בירושלים.

לאור איומי החמאס, שבגלל רפיסות נוראה של הממשלה והמשטרה הם הרימו ראש ורואים עצמם כמי שמנהלים את ירושלים, צריך מיד לומר לסינוואר ולראשי הזרוע הצבאית של החמאס, שמרגע זה הם יעד לחיסולים, ושלא יעזו יותר לצאת מהבונקר כמו נסראללה.

רק הפיכתם של ראשי חמאס ליעד לחיסול מתמיד, גם בתקופות של הסדרה, תעמיד את ארגון הטרור האכזרי הזה, על מקומו הראוי. הטיפוסים האלה מבינים אך ורק את שפת הכוח. כמו כן להודיע למתפרעים ערבים שהעונשים יהיו לא פרופורציונאליים, ויכללו הפעלת כוח, מאסרים ממושכים וגירוש.

לאחר שנים של רפיסות וכניעה כלפי הערבים, גם בהר הבית, הגיע הזמן שישראל תחזיר לעצמה את הריבונות לירושלים. מצעד הדגלים אינו רק אירוע של שמחה על שחרור ירושלים, אלא מבחן של ריבונות, ושל יכולת הרתעה של המדינה מול ערביי ארץ ישראל, הפלסטינים והחמאס.

מאחר וכך, אסור היה למארגני המצעד להסכים שהמצעד לא יעבור דרך שער שכם. כך היו מעמידים למבחן נחישות המדינה. את הריבונות בירושלים. ההסכמה לתוואי שלא עובר דרך שער שכם, פירושה כניעה לא רק של הממשלה והמשטרה לחמאס, אלא גם של המגזר הלאומי ושל העם כולו.

תוואי הפשרה משקף את ניצחון החמאס, וגישה פחדנית המשחקת לידיו של ארגון טרור ושל הפורעים ערביי ארץ ישראל. זה יגביר את ביטחונם ואת חוצפתם. דרישותיהם רק ילכו ויגברו, וכך גם חלילה הפיגועים ההתפרעויות והטילים. הרי הם כבר הרחיבו את הגדרת אל אקצא לירושלים כולה. מי שעושה משהו בירושלים, הוא מרים יד על אל אקצא. ואת זה, צריך למגר.

החמאס והערבים הפורעים, מבינים אך ורק את שפת הכוח והנחישות. בכך שהמארגנים הסכימו לתוואי הפשרה, הורידו את הדגלים לחצי התורן, והמצעד הפך ממצעד דגלים, למצעד קיפול דגלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו