משה גפני
משה גפני צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במסגרת ישיבת החירום של המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה שהתקיימה אתמול בכנסת, גיבשו חברי הכנסת קווים מנחים להתנהלות אופוזיציונית מול הממשלה.

אחת ההחלטות שהתקבלו היתה לא לשתף פעולה עם 'יועצים לענייני חרדים' שכנראה יועסקו על ידי ההנהגה הנוכחית, וכדי למנוע מה שהם מכנים 'צירים עוקפים'.

בדיווח שפורסם הבוקר ביומונים החרדיים, נאמר כי "במהלך הישיבה הוחלט כי כלל חברי הסיעות לא ישתפו כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, עם כל יועץ חרדי שיעבוד עם משרדי ושרי הממשלה לקדם את תוכניותיהם בתוככי החברה החרדית, תוך ניסיון לתקוע טריז בחומת המאבק המשותף וליצור סדקים במחנה החרדים.

''לא נאפשר למקטרגים לסכסך ולהפריד בינינו באחיזת עיניים, תירוצים והסברים שונים, כביכול מטרתם היא דאגה לציבור יראי השם'', צוטטו חברי הכנסת מיהדות התורה וש"ס.

עוד נאמר כי "חברי הסיעות החרדיות מתחו ביקורת חריפה על המשך מסע ההונאה ואחיזת העיניים מצד גורמים בממשלת הזדון המנסים לפזר הבטחות שווא כביכול ידאגו לציבור החרדי ולדברים היקרים לליבו.

על פי הדיווח, הנציגים העלו את החשש כי בממשלה ינסו לתקוע טריז במאבק המשותף ויפעלו בתרגילי הונאה ובדאגה לפרט על חשבון הכלל, על מנת להלבין ולהכשיר את מעשיהם ברחוב החרדי. "לשם כך, הצהירו חברי הכנסת כי יעמדו יחד כחומה בצורה נגד מעשים אלו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו