עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכר צילום: יוני קמפינסקי

המשטרה הכירה בתקיפה על ידי אופנוען ערבי ביפו כפיגוע על רקע לאומני.

בטופס נפגע העבירה שקיבל ש', הצעיר היהודי שהותקף, נכתב כי "נסיבות האירוע מעלות יסוד סביר להניח כי הפגיעה נגרמה כתוצאה מפעולות איבה נגד ישראל". נזכיר כי נגד התוקף עומד תיק נוסף בגין תקיפת אב ובנו באותו האזור.

התקיפה אירעה לפני למעלה מחודש, לפני פרוץ מבצע 'שומר החומות'. ש' היה בדרכו לים והתארגן סמוך לכיכר השעון ביפו. האופנוען התוקף הבחין בש' כשהוא מחליף את בגדיו, שב על עקביו והחל להתקרב לעבר ש' בהליכה מאיימת כשהוא מחזיק קסדת אופנוע בידו.

כשהגיע הערבי אל ש', סינן לעברו "מה אתה עומד ליד מסגד?" והיכהו בפניו ובגופו בעזרת קסדת האופנוע. ש' וחברו הצליחו לצלם את האופנוען לפני שהסתלק, ולאחר מכן פונה ש' לבית החולים עקב החבלות שנגרמו לו מהתקיפה, ועד היום עדיין סובל מכאבים.

כאמור, חמישה ימים לאחר תקיפתו של ש' הותקפו באותו תא שטח אב ובנו, בעת שנסעו ברכבם. אופנוען ערבי חסם את דרכם, נגח באב אמצעות קסדתו, וחבריו שהגיעו למקום ריססו אותם ואת שני כלביהם בגז פלפל. האופנוען אף צעק לעבר הבן "אתם יהודים, המקום שלכם לא פה", ולאחר התקיפה נמלט.

כעת הוכרה תקיפת ש' כפעולות איבה נגד ישראל, ובארגון חוננו מקווים שגם תקיפת האב ובנו תוכר כך.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את ש' וכן את האב ובנו, מסר "אנו נמשיך לפעול למיצוי הדיון עם הטרוריסטים אשר מנצלים את מעמדם האזרחי כדי להפעיל טרור כנגד אזרחי ישראל ומדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו