ייעוץ כלכלי למשפחות

כל משפחה שמבינה שהיא זקוקה לשינוי בפן הכלכלי, צריכה לפנות ליועץ בתחום כלכלת המשפחה אשר יסייע לה לעשות את השינוי המדובר בצורה הטובה ביותר.

תגיות: כלכלה
תוכן שיווקי , ה' בתמוז תשפ"א

ייעוץ כלכלי למשפחות    -ערוץ 7
חשבונות
צילום: iStock

לא מעט משפחות מוצאות את עצמן בסוף חודש במינוס תמידי. ישנן משפחות שגומרות את החודש ממש בקושי וישנן משפחות שבאופן תדיר נכנסות למינוס.

תתפלאו בוודאי לשמוע או שאולי לא תתפלאו, שמרבית המשפחות שלא מצליחות לסגור את החודש ואף חיות במינוס תמידי הן משפחות שמרוויחות דווקא לא רע. אז מה גורם לאותן משפחות להגיע למצב של מינוס או למצב שהן לא סוגרות את החודש כפי שצריך? התנהלות כלכלית לא נכונה.

שגרת החיים התובענית לא מאפשרת לכל אדם את הזמן לעצוב ולבחון את ההתנהלות הכלכלית שלו ועל כן, משפחות רבות ממשיכות להוציא יותר מכפי שהן מכניסות וסומכות על מסגרת האשראי שלהן בבנק. יחד עם זאת, מדובר על מהלך מאוד לא נכון לעתיד.

כל משפחה שמבינה שהיא זקוקה לשינוי בפן הכלכלי, צריכה לפנות ליועץ בתחום כלכלת המשפחה אשר יסייע לה לעשות את השינוי המדובר בצורה הטובה ביותר.

מי זקוק לייעוץ כלכלי למשפחות

כאשר מדובר על ייעוץ כלכלת המשפחות, אם אתם בטוחים שרק משפחות שמצויות בקשיים כלכליים בשל העובדה שאחד מבני הזוג מובטל או שהם עובדים בעבודה שלא מכניסה להם מספיק, כדאי שתדעו שכל משפחה, גם משפחה שבה בני הזוג מרוויחים מצוין יחד, שמצויה במצב שבו היא לא זוכרת מתי היא הייתה במאזן חיובי בבנק, חייבת ייעוץ כלכלי. אם אתם מרוויחים טוב ועדיין לא מצליחים לסגור את החודש, כנראה שאתם לא מתנהלים נכון מבחינה כלכלית. אם אתם מבינים כי אתם לא מצליחים להוציא פחות ממה שאתם מכניסים, אתם ככל הנראה זקוקים לייעוץ כלכלי מקצועי שיסייע לכם. כמובן שחשוב מאוד לבחור יועץ המתמחה בתחום כלכלת המשפחה, אשר ידע כיצד לבחון את המצב שלכם בצורה האותנטית והמדויקת ביותר ולהעניק לכם את הייעוץ המדויק ביותר התאם למצב הספציפי שלכם.

מהו בעצם ייעוץ כלכלי למשפחות?

כאמור, משפחות רבות בישראל מציות במינוס תמידי, על אף שהן מרוויחות לא רע בכלל ואפילו טוב מאוד. גם משפחות מהעשירון העליון לא תמיד יודעות כיצד להתנהל בצורה נכונה ועל אף ההכנסות הגבוהות שיש למשפחה, הרבה מעבר לממוצע של משפחות רגילות, הן מוצאות את עצמן במינוס מדי חודש בחודשו. אם אתם מצויים במאזן שלילי תמידי בבנק, עליכם לשאול את עצמכן כמה שאלות: האם אתם מרוויחים הרבה אך לא מצליחים לחסוך? האם הבנק מתקשר אליכם מדי פעם בפעם על מנת שתסגרו את המינוס שלכם? האם אתם חיים בחרדה מהיום שבו תגיעו לפנסיה? האם אתם חיים בחרדה תמידית מפני העשירי לחודש שבו נכנסות המשכורות ובד בבד, יורדות ההוצאות? אם התשובה לכלל השאלות הללו חיובית, אתם כנראה זקוקים לייעוץ כלכלי מקצועי למשפחות.

בשלב הראשון של ייעוץ כלכלי משפחתי יש להכיר בכך שההתנהלות הכלכלית שלכם איננה טובה ואיננה נכונה. אם לא תכירו בכך שיש בעיה בהתנהלות שלכם, לא תוכלו לפתור אותה. לאחר מכן, יועץ כלכלי מקצועי, יבצע עבורכם פעולות חשובות מאוד הכוללת את בדיקת ההכנסות שלכם אל מול ההוצאות שלכם. מעבר לכך, הוא יבדוק היכן ניתן לחסוך, הוא יערוך לכם תקציב מאוזן ועוד. יועץ כלכלי הוא בעל ידע מקצועי רחב היקף ובעל ניסיון בתחום והוא יכול לשנות את החיים שלכם בצורה מדהימה.

כיצד תבחרו יועץ כלכלי?

המטרה של יועץ כלכלי היא לסייע לכם כמשפחה להגיע למצב שבו סך ההוצאות שלכם קטן מסך ההכנסות, כך שמעבר לעובדה שלא תסגרו את החודש במינוס, גם תוכלו לחסוך מדי חודש בחודשו. כמובן שעם הידע שהוא יביא עימו, עליכם לעשות עבודה ולבצע את הפעולות הנדרשות מכם בתהליך. בכדי שהייעוץ יצליח חשוב לבחור יועץ מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יש לו מוניטין והמלצות.