פעילי ימין מפגינים נגד גלריית ברבור. ארכיון
פעילי ימין מפגינים נגד גלריית ברבור. ארכיון צילום: Lior Mizrahi/Flash90

עיריית ירושלים אישרה באחרונה לתקצב מחדש את "גלריית ברבור". בשנת 2017 ביטלה העירייה את התקציב לאחר שהנהלת גלריית האומנים השתמשה במבנה שקיבלה לאירוח אירועי שמאל קיצוני.

בשנת 2019 החליט ראש העיר משה ליאון לפנות את גלריית ברבור מהמבנה הציבורי בו שכנה ובמקום נפתח גן ילדים.

גלריית ברבור המזוהה עם השמאל, השתמשה במבנה שקיבלה לאירוח הרצאות של פעילי "שוברים שתיקה" ואירחה טקס זיכרון ''משותף'' לישראלים ופלסטינים. במקום גם התקיים ערב השקה לספר "נכבה בעברית - יומן מסע פוליטי".

עכשיו, כאמור, העירייה אישרה תקציב שנתי מחודש לגלרייה, שיממן בין השאר שכירת מבנה אחר.

אריה קינג, סגן ראש העיר ירושלים, תקף את ההחלטה. "התקציב אושר לגלריית ברבור ולעמותת בר קיימא בזכות אצבעותיהם של נציג הליכוד בעירייה אלישע פלד והנציגים החרדים בעיריית ירושלים. בושה וחרפה", אמר.

הוא הוסיף: "אי אפשר גם שלא להתייחס לעובדה שכל חברי סיעת התעוררות נעדרו מההצבעה ובכך אפשרו לשמאל הקיצוני לקבל סכום עתק. זה סכום שלא היה להם בכל ימי ניר ברקת. כל הנציגים הללו תמכו בהעברת כסף לארגונים רפורמים, ארגונים שמאלנים ולגלריית ברבור. מדובר על כמעט מיליון שקל שהם קיבלו".

שי גליק, מנכ"ל 'בצלמו', תקף: "גלריית ברבור הינו גוף שפעל בניגוד לחוק ולהוראות היועץ המשפטי של העירייה ולכן הופסק התקציבים, שכן עירייה לא אמורה לממן גוף שפועל בניגוד לחוק. עד כה ראשי הגלריה לא הודו בטעותם, לא ביקשו סליחה ולא התחייבו שיצייתו להוראות החוק. ההיפך הגמור, הם המשיכו לטעון שהם יעשו מה שהם רוצים ויארחו ארגוני שמאל קיצוני כאוות נפשם".

לדבריו, "אין כל סיבה שגוף כזה יקבל את כספי משלם המיסים הישראלי. אני קורא לראש העיר לבטל את העברה התקציבית עד להתחייבות אנשי הגלרייה שלא יעשו במקום אירועים אנטי ישראלים ויצייתו להנחיות היועץ המשפטי של העירייה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו