שיר כהן, דוברת ראש הממשלה, נפרדת מנתניהו: פירות עשייתך יתקיימו לדורות

"נתניהו הוא לא רק מהמנהיגים הגדולים שקמו בישראל, אלא הוא גם מנהיג בקנה-מידה עולמי". דוברת ראש הממשלה נתניהו שיר כהן נפרדת.

שיר כהן , ה' בתמוז תשפ"א

שיר כהן, דוברת ראש הממשלה, נפרדת מנתניהו: פירות עשייתך יתקיימו לדורות-ערוץ 7
הדוברת שיר כהן (משמאל)
צילום: טוויטר נתניהו

"ראש הממשלה בנימין נתניהו" - כמה אהבתי לפתוח כך את ההודעות לעיתונות, להודות בכל יום מחדש על האמון והזכות שנפלה בחלקי לעבוד לצדו למען מדינת ישראל, ולייעץ לו באחת מהתקופות המאתגרות והמרתקות שידענו.

נתניהו הוא לא רק מהמנהיגים הגדולים שקמו בישראל, אלא הוא גם מנהיג בקנה-מידה עולמי.

בתפקידי כראש מערך התקשורת וכיועצת התקשורת לראש הממשלה נתניהו - לאורך שלוש שנים וחצי - ראיתי אותו עובד בלא הפסקה, לילות כימים, לטובת אזרחי ישראל.

נושא הבטחת ביטחונה ועתידה של המדינה תמיד עמד לנגד עיניו. הנושאים הקיומיים העסיקו אותו באלפי דיונים, ישיבות והתייעצויות. הוא הקפיד על הנוהג לשמוע דעות נוספות. ״שיר, מה את חושבת על זה?״, היה דורש לדעת.

לצד היותו מנהיג אחראי שמקבל החלטות בכובד ראש ובמקצועיות עילאית, הוא גם קשוב, אנושי ומחזק. השליחות בעבורו – תמיד עומדת מעל לכל. קיבלתי שיחות מראש הממשלה סביב השעון, גם בשעות הקטנות של הלילה. הוא עצמו לא הפסיק לעבוד לרגע, וכך הוא דרש גם מצוותו.

ראש הממשלה נתניהו השיג הישגים כבירים, שאפילו מתנגדיו מברכים עליהם בחום: העשור הביטחוני השקט ביותר בתולדות המדינה, צמיחה כלכלית אדירה, פריחה חסרת תקדים ביחסי החוץ, ארבעה הסכמי שלום היסטוריים עם מדינות ערב, ניצחון על הקורונה, ועוד ועוד. במשפט אחד - הפיכת מדינתנו לכוח אזורי ועולמי.

בנימין נתניהו הוביל מאבק עיקש ונחוש בתכנית הגרעין האיראנית. הוא הבין את הסכנה שטמונה בה לקיומנו. בכל מפגש מדיני ראיתי אותו מציב את הנושא האיראני בראש. גם כשנאלץ לעמוד לבדו מול כל העולם במאבק נגד הגרעין – הוא עשה זאת בעוצמה חסרת פשרות.

מכלול הישגים זה הוא לא דבר מובן מאליו. זהו פרי עמל בלתי פוסק שלו בתריסר השנים האחרונות, בזירה הפנימית והחיצונית כאחת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו – פירות עשייתך יתקיימו לדורות. תודה לך מעומק הלב!