ממשלת ההתנתקות

התנתקות מתורת ישראל, התנתקות מביטחון ישראל, התנתקות מרצון העם, התנתקות מהרוב היהודי, התנתקות מהחרדים, הדתיים והמסורתיים

תגיות: מורא המקדש
אברהם ליפשיץ , ה' בתמוז תשפ"א

ממשלת ההתנתקות-ערוץ 7
אברהם ליפשיץ
צילום: ללא קרדיט

"תרגיעו, כולה החלפת שלטון", "מה שהכי חשוב עכשיו זה להרגיע את הרוחות", "השמש תמשיך לזרוח גם מחר..."

אלו מקצת הטקסטים של אנשי ימינה בימים האחרונים, וגם של כמה כותבים שתומכים בהם. כל זה נועד כדי להנמיך את הלהבות ולצנן את המחאה הציבורית הגדולה.

אך לא. לא נשתוק ולא נירגע.

זה נכון שקמו כבר בעבר ממשלות שלא שמחנו בהן, "והשמש המשיכה לזרוח". אך מעולם זה לא היה כרוך בנטילת השלטון באופן כל כך לא מוסרי ולא לגיטימי, וחמור יותר – בפגיעה אנושה בצביון היהודי של המדינה.

נפרט, מהקל לחמור (או יותר נכון – מהחמור לחמור יותר):

א. לקיחת השלטון על ידי מפלגה זעירה

לימינה יש רק 6 מנדטים. אחת המפלגות הקטנות בכנסת. קשה לחשוב על חוצפה שדומה לזה - לכפות על אזרחי המדינה כראש ממשלה אדם שרק 5% מאזרחיה בחרו בו! כמה תעוזה צריך בשביל להכפיף על המדינה שליט שהיא לא בחרה!

הרי כמעט כל הממשלות בתולדות המדינה היו מורכבות מכמה מפלגות, שבלעדי כל אחת מהן לא היתה ממשלה. אם גם הן היו מנצלות כך את כוחן הדל, אז כל המפלגות, בכל ממשלה, היו דורשות רוטציה בראשותה. לקרוא לזה "ניצול מעמדו בדרך דמוקרטית", או אפילו "סחטנות" - זה פשוט לעשות להם הנחה. יש פה מהלך של נטילת השלטון באופן חוקי אמנם, אך לא דמוקרטי ולא מוסרי!

ב. גניבת הקולות של ימינה

וגם מעט המנדטים שכן הצביעו לימינה, זה רק כתוצאה מכך שהם פשוט הונו אותם לחלוטין. הם הצביעו לימינה רק כי הבטיחו להם ממשלת ימין, וקיבלו ממשלה עם השמאל הכי קיצוני שהיה פה אי פעם, וכבונוס גם את הערבים!

ג. הכרעת הרוב היהודי על ידי הערבים

לסעיפים החמורים הבאים - גם סער ואלקין שותפים מלאים. באנו ארצה, אחרי כאלפיים שנות גלות, להקים מדינה יהודית. ועכשיו, לראשונה בתולדות המדינה, מפלגה ערבית שותפה מלאה בקואליציה. תוצאות הבחירות בין היהודים היו - 65 לימין, לעומת 45 מנדטים שהצביעו לשמאל. אלא מה, שנאה, נקמנות וסגירת חשבון אישי מעבירות כמה אנשי "ימין" על דעתם, ומביאה אותם להצטרף לערבים ולשמאל, ולהקים ממשלה נגד רצון הרוב היהודי.

וזה עוד לפני שדיברנו על כך שמדובר בתומכי טרור, ולפני שפתחנו את כל מה שהבטיחו להם בהסכמים הקואליציוניים.

חברי ימינה ותקווה חדשה – איך אתם מוכנים למכור את אמא שלכם רק בגלל שנאה ונקמנות?! סליחה, לא את אמא שלכם, "רק" את המדינה.

ד. ומכאן לדבר החמור מכל – פגיעה נוראית בצביון היהודי של המדינה

באנו ארצה להקים מדינה יהודית, ולא רק מדינה ליהודים (שכאמור, אפילו את זה רוצים לערער). וכעת, ההסכמים הקואליציוניים מלמדים שמתוכננת פה פגיעה אנושה בקשר בין הדת למדינה, והפיכתה ממדינה יהודית למדינת כלל-אזרחיה.

מה לא מוזכר שם? תחבורה ציבורית בשבת קודש, פתיחת עסקים בשבת, "פתרון למעמד הזוגי של פסולי חיתון", מתווה הכותל – המאפשר לערוך הפגנות "תפילה" מצחיקות ליד שריד בית מקדשנו, אגף מיוחד לרפורמים במשרד התפוצות, חיזוק הארגונים הפועלים להרס המשפחה, מתן אפשרות גיור לרבני ערים (מהלך שכל ייעודו הוא לאפשר הליכי גיור שאינם מקובלים על רוב מנין ובנין של גדולי ישראל, מכל החוגים), ועוד.

זוהי פגיעה איומה בצביון היהודי של המדינה! כל אחד מענינים אלו מצדיק לבדו מאבק אדיר!

כנגד זה, מה טוענים? "אל תדאגו, לימינה יש זכות וטו". אה, נרגענו. תגידו, האם מישהו באמת סומך על חברי ימינה, אחרי כל השקרים? האם מישהו באמת חושב שהם ישמעו לרבנים בענייני הדת והמדינה, אחרי שהם מתעלמים מהמכתבים שלהם, לא מתרגשים מההפגנות שלהם, ואפילו מסננים שיחות מהם?

ובנוסף, מה יעשו כל "אוהבי התורה" במשרדים שלהם? ליברמן המסית – שקיבל שליטה מוחלטת בכספי המדינה, מיכאלי שמתנגדת לילודה, הורביץ ש"מחתן" אנשים, זנדברג שרוצה לכלוא מחלקי תפילין, לפיד וחבריו, וגלעד קריב, ראש התנועה הרפורמית, כראש ועדת חוקה.

היו לנו כבר טומי לפיד ושולמית אלוני, אבל מעולם לא היתה חבורה כזו הזויה של שונאי דת ביחד בממשלה. מפחיד לחשוב על כך שהאדם הכי דוס בממשלה הזו הוא אולי מנצור עבאס.

ליברמן כבר הצהיר שרוצה לכפות "לימודי ליבה". הבנתם? רק להציע להניח תפילין זה תכף יהיה ענין פלילי ח"ו, כי אולי הוריו מתנגדים, אבל לכפות על הילד לדעת מתמטיקה מתקדמת (הרי חשבון בסיסי לומדים בתלמודי תורה – הן הציוניים והן החרדים) בניגוד גמור לרצון הוריו – זה לגיטימי. איזו צביעות!
וחרפה היא שדתיים נותנים לאדם כזה יד חופשית על כל הברזים של המדינה. בעל המאה הוא בעל הדעה האמיתי בממשלה הזו.

השם המתאים לממשלה הזו הוא: "ממשלת ההתנתקות". התנתקות מתורת ישראל, התנתקות מבטחון ישראל, התנתקות מרצון העם, התנתקות מהרוב היהודי, התנתקות מהחרדים, הדתיים והמסורתיים. התנתקות מהסיבות לשמן הוקמה המדינה.

המשפטים המיופיפים שנשמעים לאחרונה מאנשי ימין כמו: "אני סומך על בנט שכוונותיו לטובת המדינה" – הם גם ניסיון נואל להמעיט בחומרת הדברים. למי אכפת מה הן הכוונות שלו? אני מניח שגם שרון, כשגירש אלפי יהודים מביתם, לא קם בבוקר ואמר לעצמו: "בא נהרוס את המדינה". (אגב גם אחרי הגירוש הנורא "השמש זרחה").

מי שרוצה לסתום את עיניו ולהירגע, שיבושם לו. אבל אנחנו לא נשתוק ולא נירגע, אלא נעשה הכל (סליחה, הרוב) כדי שממשלת ההתנתקות הנוראית הזו תיפול, ומהר. בעזרת ד'.