הרב איתן שנרב ובתו
הרב איתן שנרב ובתו צילום: מירי שמעונוביץ

בבית המשפט הצבאי במחנה עופר, תציג מחר (רביעי) התביעה הצבאית עוד הסדר טיעון שמקל באופן משמעותי עם מחבל שידע מראש על הכוונה לבצע את הפיגוע שבו נרצחה רנה שנרב ונפצעו אביה, הרב איתן ואחיה דביר, ולא עשה דבר כדי למנוע אותו.

המחבל שיזכה לעונש המקל, רבחי כראג'ה, יורשע בכך שהיה בקשר קרוב עם קאסם שיבלי, אחד המחבלים שהיה מעורב באופן ישיר ברצח של רינה, ושמע ממנו, ימים אחדים לפני הפיגוע, שבכוונת שיבלי "להכות" במעיין דני.

כראג'ה הבין היטב שמדובר בכוונה לבצע פיגוע רצחני. עוד יורשע כראג'ה בכך שהיה חבר בארגון הטרור החזית העממית (החז"ע) במשך למעלה משנה וחצי עובר לרצח.

יש לציין, שלכראג'ה הרשעה קודמת בגין חברות בחזית העממית, ותלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה.

חרף כל הנסיבות המחמירות, בחרה התביעה הצבאית לכרות הסדר טיעון מקל במיוחד עם כראג'ה, לפיו יוטלו עליו רק 3 שנות מאסר בגין העבירות החדשות שהן יורשע והפעלת רק חלק מהמאסר המותנה במצטבר, כך שבסך הכל יוטלו על כראג'ה רק כשלוש וחצי שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי לשיקול דעת בית המשפט וקנס בסך 8,000 ש".

במסגרת הדיון, תציג משפחת שנרב את התנגדותה הנחרצת להסדר. לטעם המשפחה, מדובר בהסדר שמקל באופן חריג וקיצוני עם מחבל, שחוזר לסורו פעם אחר פעם, וידע פרטים מדויקים על אודות הכוונה לבצע את הפיגוע הרצחני. כראג'ה היה יכול למנוע את הפיגוע ולהציל את חייה של רנה, אך הוא בחר שלא לעשות כן, ככל הנראה מתוך הזדהות עמוקה עם המטרה של רצח יהודים.

משפחת שנרב הביעה את התנגדותה להסדר בפני גורמי פרקליטות איו"ש, אך התנגדות זו לא הביאה לשינוי ההסדר. מחר תשוב ותבקש המשפחה מבית המשפט לדחות את ההסדר ולהחמיר, באופן ממשי, בעונשו של המחבל.