שחקני דנמרק עם חברם שהתמוטט
שחקני דנמרק עם חברם שהתמוטט צילום: רויטרס

שלושה ימים אחרי הדרמה הגדולה שהתרחשה באצטדיון קופנהאגן שבדנמרק במסגרת מחזור הפתיחה של טורניר היורו, אליפות אירופה בכדורגל, מתגלים פרטים חדשים בכל הקשור למה שהתרחש על כר הדשא ובחדר ההלבשה.

כזכור, בדקה ה-43 למשחק בין נבחרות דנמרק ופינלנד, התמוטט כוכב הנבחרת הדנית, כריסטיאן אריקסן כתוצאה מהתקף לב ככל הנראה, ובמשך רבע שעה ביצעו בו חבריו לנבחרת ורופאי הנבחרת טיפול מציל חיים שכלל גם החייאה ועיסוי לב.

שעתיים וחצי לאחר שפונה לבית החולים כשהוא בהכרה ואחרי שיחת טלפון של אריקסן עם חבריו לנבחרת, חזרו השחקנים הדנים למגרש הביתי והמשיכו את המשחק מול פינלנד מהמקום בו עצרו ולבסוף הפסידו את המשחק כשהוסיפו גם החטאת פנדל.

כעת מסתבר כי באופ"א, ארגון הכדורגל האירופי האחראים על טורניר היורו, הכריחו את שחקני הנבחרת הדנית לחזור ולשחק כשאיימו עליהם בהטלת סנקציות במידה שיסרבו לעשות כך לאור מצבו הקשה של חברם לנבחרת.

לטענת שחקני דנמרק, אופ"א הכריחה את הנבחרת לעלות להמשך המשחק מול פינלנד, על אף המצב הנפשי הקשה שבו היו השחקנים, כאשר באופ"א איפשרו לדנים להחליט אם לעלות לשחק מיד או לשחק למחרת בצהריים.

אופ"א לא הכחישה שהתערבה אך לטענתה לא אויימו שחקני הנבחרת, כשבהודעה מטעמה נמסר כי "אופ"א טיפלה בעניין בצורה הכי רגישה שאפשר לטובת השחקנים. התקבלה החלטה לחדש את המשחק רק אחרי ששתי הנבחרות ביקשו לסיים את המשחק באותו הערב. השחקנים זקוקים להפוגה של לפחות 48 שעות בין משחק למשחק, מה שביטל אפשרויות אחרות".

היום במסיבת עיתונאים, מתח מאמן דנמרק קספר היולמנד ביקורת חריפה כלפיי אופ"א כשאמר: "לפי הנהלים, הקורונה מאפשרת לך לדחות משחק ב-48 שעות, תקרית לבבית לא. זה שגוי".

ובינתיים, אריקסן עצמו כבר מתחיל להרגיש טוב יותר, כשהיום (שלישי) פרסם פוסט ראשון מאז ההתמוטטות שלו כשהעלה תמונה מבית החולים וכתב: "תודה גדולה על איחולי ההחלמה המתוקים והמדהימים ועל ההודעות שקיבלתי מכל העולם. זה מאוד חשוב לי ולמשפחתי. אני בסדר ביחס לנסיבות. אני עדיין צריך לעבור כמה בדיקות בבית החולים, אבל אני מרגיש בסדר. עכשיו אעודד את החבר'ה בנבחרת דנמרק. שחקו בשביל כל המדינה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו