טקס החילופים
טקס החילופיםצילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה א', נכנס לתפקידו כמפקד שייטת 13. אלוף-משנה א' החליף בתפקידו את תת-אלוף דניאל הגרי, שכיהן כמפקד שייטת 13 בשנתיים האחרונות.

הגרי והוביל במהלכן שורה ארוכה של מבצעים משמעותיים ופורצי דרך שתרמו רבות לביטחון מדינת ישראל. תא"ל הגרי הועלה השבוע לדרגת תת-אלוף וייכנס לתפקידו כראש מספן ים ביום חמישי הקרוב.

טקס החילופים נערך היום (שלישי) בבסיס השייטת בעתלית בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

בנוסף, עתידה השייטת לקבל מחר (ד') ציון לשבח מראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, על שורת פעולות מבצעיות בהן הפגינו עוז ונחישות.

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, אמר בטקס, "שייטת 13, אומרים יחידה מיוחדת- אתם המיוחדת שבמיוחדות. זו הזדמנות עבורי להביע הערכה עצומה על האופן בו השייטת מתנהלת, על התפוקות המבצעיות שלה, על הנחישות, על קור הרוח ועל החדות במסגרת המערכה שבין המלחמות ובהשפעה, שניתן למדוד אותה, אפשר להגיד שהיא השפעה יוצאת דופן ואני חושב שזה נאמן למקור".

"הגרי, אתה קיבלת יחידה בתנופה מבצעית. במקום שנדמה שאי אפשר להשתפר ממנו, הוכחת איך הופכים טוב מאוד למצוין. השכלת בגישה מערכתית, אחראית ושיתופית. עשית את זה בצניעות ששמורה לך, בתבונה רבה ובקצב מסחרר", הוסיף.

"לך א', אין מתאים ממך, ראייה רחבה ומערכתית, הרבה נסיון מבצעי וכמובן תכונות אופי מהשורה הראשונה. אני משוכנע ששייטת 13 תמשיך ותדהר קדימה, יש לכם את כל הכלים לעשות את זה, יש לכם את המפקד הנכון", אמר שרביט.

תא"ל הגרי אמר בטקס, "אנשי שייטת 13, יחד בשנתיים האחרונות עשינו הכי טוב שאפשר, לקחנו כל משימה שקיבלנו וגם את אלה שלא קיבלנו וניצחנו. בעיקר בתעוזה ויצירתיות, אבל גם באיפוק, שיקול דעת ואחריות. כל תקופה היא תקופה עמוסה בשייטת 13 אבל הקורונה הייתה פקטור מורכב בכל דרך: בהתנהלות, בשגרה, בעשייה המבצעית ומול המשפחות בבית. לא נתנו לקורונה לעצור אותנו ודווקא בתקופה הזאת עשינו יותר. מצאנו שותפים מדהימים בכל קהילת הביטחון, למדנו מהם, ויחד איתם הבאנו שלם מבצעי חזק יותר. אין דרך אחרת למי שרוצה להיות רלוונטי ובעיקר למי שרוצה לעשות. אין דרך אחרת בעולם מהיר ומשתנה, מול אויב מאתגר ולומד. לא תמיד ניתן להסתיר את עשיית השייטת אבל צריך לעשות את הכל על מנת לשמור את הסוד״.

מפקד שייטת 13 הנכנס, אלוף-משנה א', אמר: "אני חוזר הביתה, לפקד על היחידה שעיצבה אותי יותר מכל מקום אחר, כאדם, כלוחם וכמפקד. אני מקבל את הפיקוד על הקומנדו הימי הישראלי בחרדת קודש ובתחושת שליחות עמוקה. אני מתחייב לפעול בנחישות, באחריות ובתבונה ולהשקיע את כל כולי כדי לממש את אחריותי על הצד הטוב ביותר, כדי להיות ראוי לתפקיד ולכם כמפקד. אנו מצויים במציאות ביטחונית רוויית איומים ואתגרים בכל גבולותיה של המדינה, מקרוב ומרחוק. יחד ניזום, נחתור למגע ונתייצב בראש לכל משימה בכל מקום שנידרש".