סמדר הילה שמואלי, יועצת פורום המזרח התיכון, מספרת על המניע שהוביל את הפורום לצאת בקמפיין הקורא לראש הממשלה, נפתלי בנט, לעמוד בהתחייבויותיו לחסל את החמאס.

"אנחנו רואים בימים האלה איך חמאס לא משתנה", אומרת שמואלי המזכירה את איומי הארגון נגד קיומו של מצעד הדגלים. "אני רוצה לדעת מי מנהל פה את העסק. אנחנו כאילו נמצאים באירוע שלפני 'שומר חומות'".

לדבריה הלוך הרוחות המנשב מכיוונם של חברי כנסת בקואליציה הוא גם שמדובר בצעדה פרובוקטיבית, ובמציאות שכזו דרושה הנהגה שתבהיר מי מנהל את האירוע, כהגדרתה.

בפורום סבורים שאת עזה יש לפר ושמואלי מרחיבה: "לא יתכן שחמאס יחזיק במצבור נשק ובתעשייה צבאית. ראינו את כמות הטילים. ב'שומר חומות' ירו על ישראל 4660 טילים כולל אלף על אשקלון וירי על ירושלים ותל אביב. הדבר הזה לא יכול להיות. אנחנו דורשים את שבירת רוחו של חמאס באופן שבו הארגון הזה יחדל מלהתקיים. בנוסף אנחנו דורשים ללא תנאים את החזרת השבויים והנעדרים".

שמואלי שהיו מציגה עמדות ימניות מובהקות ומבקשת לאגף את הממשלה מימין, החלה את דרכה בשמאל. "אנשים עושים טעויות בחיים, וכנראה שזה המסע שלי", היא אומרת ומספרת כיצד סברה שפרשת הצוללות היא אכן פרשה אמתית והייתה בעצמה מהראשונים שיזמו את הפגנות כיכר גורן. תוך כדי כך הפכה פעילה משמעותית במחנה השמאל והייתה אף למועמדת ברשימתו של אהוד ברק, המחנה הדמוקרטי.

בהמשך, היא מספרת, גילתה לאחר בחירות 2019 את חוסר ההלימה בין המשודר בתשורת לבין המציאות, ודברים התחוורו לה גם בסוגיית ההאשמות המוטחות כלפי נתניהו בענייני שחיתות. "ראיתי שהתקשורת תוקפת את נתניהו ולא משנה מה הוא יעשה. הוא יחזיר את נעמה יששכר ויתקפו אותו, לא יחזיר וגם א יתקפו אותו. תמיד השמאל יתקוף אותו בביקורת קטלנית ובקורונה החלטתי לפרוש מהשמאל ולשתוק, אבל כשראיתי את ההפגנות בבלפור לא יכולתי להבליג".

כיום שמואלי מלאת הערכה לנתניהו ולהערכתה הוא ישוב בתוך חודשים מספר להנהגת המדינה. את השיח של כן או לא ביבי היא מגדירה כשיח שטחי שעושה עוול למדינת ישראל שטובתה אינה לנגד המגדירים.

בדבריה מגדירה שמואלי את ההתחמשות בעזה כאיום אסטרטגי על מדינת ישראל, כזה שאין להתעלם ממנו. "בנט הוא ראש ממשלה? שיפעל. הוא היה ימין קיצוני. אני מאוד רוצה לבדוק אותו ולא לתת לו מאה ימי חסד כי זו ממשלה שבנויה על מנסור עבאס והקולות של רע"ם מרצ והשמאל הרדיקאלי".

לטעמה את המאבק נגד עזה ישראל לא צריכה לעשות לבדה ומדינות האיחוד האירופי צריכות לחבור אליה ולסייע לה במאבק הכרחי זה.