כיתה
כיתהצילום: ISTOCK
120 שקלים לשעה? המחנכים והגננות לא רוצים לעבוד. בעוד כשבועיים תחל תוכנית הדגל של משרד החינוך ללימודים ביולי לכל תלמידי היסודי (א'-ו'), שזכתה לשם "בתי הספר והגנים מלמדים בקיץ".

בעיתון 'ישראל היום' פורסם משרד החינוך פתח בקמפיין שבו הוא קורא לעובדי ההוראה, ובהם הגננות והמחנכים של תלמידי כיתות א'-ב', להשתתף בתוכנית תמורת שכר גבוה - אלא שהם לא רוצים לעבוד ומרביתם מעדיפים להישאר בבית. כך ייתכן שהילדים שלכם יפגשו בכיתה או בגן אדם שהוא לא הגננת או המחנכת שלהם.

נזכיר כי כאשר הוצגה התוכנית של שר החינוך לשעבר יואב גלנט, נאמר כי תיעשה עבודה ממוקדת עם ילדי הגן העולים לכיתה א' בתחומי הדעת שפה ומתמטיקה ועם ילדי היסודי במקצועות הליבה.

מנהלת אגף חינוך באחת הרשויות בארץ, שבשבועות האחרונים ניסתה באמצעות מנהלי בתי הספר בעירה לגייס גננות ומחנכים אומרת כי "צריך לומר את האמת - זה יהיה 'בייביסיטר' ולא בית ספר מלמד, כי הצוות המקורי לא יהיה בכיתה. עובדי ההוראה עייפים משנת הקורונה שגבתה מהם מחירים אדירים. הם לא רוצים להגיע לעבוד, אפילו שמציעים להם 120 שקלים לשעה. הם הרי ממילא מקבלים שכר בחודשים האלה".

לדבריה, "זה לא רק אצלנו, זה אצל כולם. שיעורים מאוד קטנים, 40-20 אחוזים מהגננים ומהגננות וממחנכי כיתות א'-ב' בכל עיר יגיעו לעבוד, בעיקר הצעירים שזקוקים לעוד הכנסה".

מנהל אגף חינוך אחר אומר, "אנחנו בכלל לא בונים על הגננות ועל המחנכים המקוריים. ראינו כבר בשנים קודמות שהם כמעט לא הגיעו לעבוד בבית הספר של החופש הגדול - והם בטח לא יעשו את זה עכשיו אחרי שנה של קורונה, ובטח כאשר המלונות והשמיים נפתחו ואפשר לטוס לחו"ל או לצאת לחופשה בארץ. שאף הורה לא יחשוב שבשלושת השבועות של המסגרת ילדי הגן פתאום יכירו את כל האותיות, וילד שהתקשה בקריאה בכיתה א' ישלים את החומר. את זה אנחנו לא יכולים לעשות, אנחנו לא קוסמים".