עודד רביבי: "הקהילה הגאה זו מציאות קיימת"

ראש המועצה המקומית אפרת פרסם מאמר בעיתון 'הארץ' על השיח באפרת עם תושבי המקום מקהילת הלהט"ב.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשפ"א

עודד רביבי: "הקהילה הגאה זו מציאות קיימת"-ערוץ 7
עודד רביבי
צילום: חזקי ברוך

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי סיפר אתמול (שלישי) לשיח שמתקיים באפרת עם בני ובנות קהילת הלהט"ב ומשפחותיהם.

"בעוד יש מי שבוחרים להוקיע את בני הקהילה ומי שבוחרים להתעלם מהם בשתיקה, בחרנו במועצה המקומית אפרת לנהוג באחריות, לקיים שיח פתוח, לתת להם ולבני משפחותיהם כלים כדי שאלה ימשיכו להרגיש אהובים ונאהבים", כתב רביבי בעיתון 'הארץ'.

"קבענו לעצמנו באפרת שנכיר בכך שגם בתוכנו יש מי שבחרו להצטרף לקהילת הלהט"ב", הוסיף. "אפרת מצאה את עצמה בשנים האחרונות כסוג של חלוץ, מצפן בגישה, בהעלאת המודעות ובחשיבות קיומו של השיח".

לדבריו, "גם טיפולי ההמרה שנהגו בעבר כבר אינם חלק מהשיח ברובה של הציונות הדתית. רבניה, מובילי דעת הקהל שלה, כבר מבינים שזו מציאות קיימת ושיש לנהל שיח אחר. הציונות הדתית תרוויח שגם אלה מתוכה שיבחרו להצטרף לקהילה הגאה לא יתנתקו מהגחלת, לא יתנתקו מהמשפחות ולא ירגישו מנותקים מהיכן שגדלו".

בשיחה עם ערוץ 7 הוסיף רביבי: "בתוך קהילת אפרת התקיים שיח ער סביב השאלה האם בעצם קיום השיח אנחנו מעניקים רוח גבית ולגיטימציה לבני הנוער ואחרים להצטרף לקהילה הגאה. חלק מהשאלות עלו מתוך מקום אמוני דתי אחרות מתוך מקום חברתי קהילתי. חלק מהביקורות עלו בפייסבוק, אחרות באו לידי ביטוי בהודעות ס.מ.ס והודעות וואטסאפ".

"בחרנו לענות למי ששאלו, בחרנו להסביר להם שבני נוער שבוחרים להצטרף לקהילה הגאה או נמצאים במצוקה על רקע הרצון להצטרף לקהילה, נמצאים בתוכנו", אמר. "הסברנו שחשוב להקשיב למצוקות שלהם כקהילה, אלה הילדים שלנו, אנחנו לא רוצים חלילה שהם יתנתקו מאיתנו. הסברנו שחשוב לנו לקבל כלים כדי שנדע לתת מענה טוב יותר, לשאלות לתהיות ולבני הנוער בכלל. כשהסברנו כך את פני הדברים המחאה שככה".