מיין קאמפף
מיין קאמפף צילום: REUTERS

מיין קאמפף, הספר שכתב הצורר הגרמני אדולף היטלר ובו פרס את תורת הגזע שלו, הוסר ממאגר הספריה הדיגיטלית הישראלית לאחר שהתווסף אליה בטעות.

בעקבות תלונות רבות על כך שהספר נמצא במאגר הספרייה הדיגיטלית, הסירו מנהליה את הספר הגזעני באופן מיידי.

במייל ששלחה רוני קנר-שניידר, מנהלת הספרייה הדיגיטלית הישראלית, לשי גליק מנכ"ל 'בצלמו' שהתלונן בפניה, היא הסבירה כי "מדובר בתקלה חמורה שטופלה, הספר מיד הורד ונמחק. אנחנו עמלים על תחקור התקלה ובניית מנגנון שימנע חזר".

יואב אליאסי, 'הצל', פרסם אתמול (שלישי) פוסט בחשבון הפייסבוק שלו נגד פרסום הספר באתר הספרייה הדיגיטלית. "זה כבר מטורף", כתב. "באתר הספרייה הארצית הציבורית הדיגיטלית 'כותר' אפשר למצוא עותק של הספר של אדולף היטלר מיין קאמף בשפה הערבית".

הוא הוסיף כי מדובר "בספר לא חוקי שהוחרם ואסור למכירה ברוב מדינות העולם. אבל בחלם כמו בחלם אפשר לקרוא אותו בישראל באתר ציבורי לא בעברית לא באנגלית אלא רק בערבית (תבינו מה שתבינו)
זה חולני בכל כך הרבה רמות ומישהו צריך לתת את הדין על זה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "הספר מיין קאמפף הינו ספר אנטישמי שמסית לאלימות. אסור בשום פנים ואופן שיהיה בספרייה ובוודאי לא בשפה הערבית שממנה הציבור הערבי יוכל ללמוד וחלילה לנסות ליישם. אנחנו מודים למנהלי הספרייה הדיגיטלית שמיד שהפנינו את תשומת ליבם טיפלו בדבר והדבר הוסר. אלימות וטרור מתחילים מהסתה ואת ההסתה חייבים למגר ביד ברזל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו