קילל את האוהדים והורחק מ-6 משחקים

ניר קלינגר, מאמן הפועל ת"א ספג עונש קשה בשל אירועי האלימות בדרבי התל אביבי בגמר גביע המדינה בכדורגל. טועמה עוזרו הורחק גם הוא

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשפ"א

קילל את האוהדים והורחק מ-6 משחקים-ערוץ 7
קלינגר. עונש קשה
צילום: פלאש 90

מחיר האלימות. בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל פסק הערב (רביעי) עונש קשה נגד מאמן הפועל תל אביב, ניר קלינגר, זאת בשל התנהגותו באירוע האלימות שהתרחש לקראת סיום משחק הדרבי התל אביבי במעמד גמר גביע המדינה בכדורגל לפני כשבועיים.

כזכור, בדקה ה-115 של משחק הכדורגל במסגרת גמר גביע המדינה בכדורגל שהתקיים באצטדיון בלומפילד בין מכבי והפועל ת"א, שער שיוויון לזכות הפועל ת"א נפסל בטענה לעבירה מוקדמת, מה שגרם לסערה גדולה והשתוללות חסרת פרופורציות מצידם של שחקני ואנשי הפועל ת"א.

בשיא האירוע תקף מאמן הפועל ת"א בצורה מאיימת את שופט המשחק, חסם אותו בגופו מלגשת למסך ה-VAR בכדי לבחון את האירוע בהילוך חוזר, ואחרי שהורחק בכרטיס אדום ישיר גם הוסיף תנועה מגונה לעבר קהל אוהדי היריבה מכבי ת"א.

כמו קלינגר, גם עוזרו, שחקן העבר סלים טועמה קילל את האוהדים והיום השניים עמדו לדין על כך, כאשר בעוד קלינגר המאמן הורחק מ-6 משחקים בפועל, עוזרו טועמה הורחק מ-2 משחקים.

כמו מספר ימים אחרי האירועים, גם היום התנצל קלינגר מצד אחד אך טען כי הוא לא התפרע וכי הסיבה היא התגרות אוהדי מכבי ת"א. "ברור שמגיע לי עונש, אבל לא התפרעתי ולא קיללתי", אמר המאמן הוותיק בדיון.

עוזרו של המאמן, סלים טועמה טען בדיון כי התנהגותו הייתה תוצאה של הבלגה במשך שנים רבות. "התנועה שעשיתי זה לא הסגנון שלי, אני מקווה שתבינו מה עברתי. יצא ממני משהו שלא יצא במשך 20 שנה של שתיקה והבלגה. כל הזמן זרקו עליי דברים וקיללו, עד שאיבדתי את העשתונות. ישבו לי על הראש. אני יודע שעשיתי טעות ומתנצל על זה".

בהחלטתו מתח דיין בית הדין של ההתאחדות לכדורגל ביקורת חריפה על התנהגותו של קלינגר, כשכתב: "קלינגר מודה כי נכנס למגרש פעמיים, אך טען להגנתו כי זה נעשה על מנת להרחיק את שחקנים. בכל הכבוד, טענה זו אינה טענת הגנה ראויה. מר קלינגר שהה בתחומי המגרש כמאמן ולא כחבר בצוות האבטחה, ואין הוא יכול לחדור לתחומי המגרש על דעתו טרם שריקת הסיום, תהא הסיבה אשר תהא. לדברים יש משנה תוקף כאשר הוא מאשר כי בחדירתו למגרש בפעם השנייה אמר את 'אשר על ליבו' לשופט ולא הסתפק בהרחקת השחקנים".

עוד כתב הדיין: "חמור ממנו האירוע אשר הונצח במצלמות ובמהלכו נראה מר קלינגר עושה תנועות מגונות. גם אם קהל היריבה חצה את הגבולות בקריאותיו, אין בו להצדיק פטור מאחריות. לא רק שתנועתו של קלינגר הייתה על המדרג החמור של סקלת 'ההתנהגות הבלתי הולמת', אלא שחומרה יתרה יש למצוא באכסניה בה נעשתה העבירה: משחק גמר גביע המדינה, בנוכחות הנשיא, משודר בפריים-טיים בערוצים ארציים. באירוע כזה יש לצפות מבעלי תפקידים כי ינהגו מנהג כפול ומכופל של ריסון בתגובותיהם".

קלינגר יעמוד על הקווים של הפועל ת"א במשחקי גביע הטוטו, אך ב-6 משחקי הליגה הראשונים של העונה לא יוכל לחלק הוראות לשחקניו, כאשר הוא גם נקנס ב-5,000 שקל נוספים על עונש ההרחקה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il