השייח' יוסף אלבאז
השייח' יוסף אלבאז צילום: רשת 13

המשטרה עצרה את השייח' יוסף אלבאז מלוד בחשד להסתה ברשת. מעצרו בוצע בידי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) ביחידת להב 433. המשטרה צפויה לבקש את הארכת את מעצרו.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שהגיש תלונה אתמול נגד אלבאז לפרקליט המדינה שלומי אברמזון בגין הסתה לאלימות וטרור אמר, "אני שמח שהמשטרה נענתה לפנייתי. השלב הראשון במעצרו של המחבל הרוחני מבורך, עכשיו הגיע השלב למצות איתו את הדין ולהושיבו בכלא ולעקוב שלא ימשיך גם משם להפיץ את דברי השטנה וההסתה נגד יהודים".

"אמשיך להאבק נגד הסתה לטרור ונגד מחבלים באיצטלה רוחנית, אין להם זכות לרגע אחד של נחת", הוסיף.

גם בארגון 'עד כאן' הגיבו למעצר. "הגשנו תלונה נגד השייח' אתמול במשטרת לוד, אנו מברכים את משטרת ישראל על עילותם המהירה, שתוך פתוח מ-24 שעות הביאה למעצרו של השיח המסית. אנחנו נמשיך לעקוב, להתריע ולדווח למשטרה ובפני כלל הגורמים הרלוונטיים על כל פעילות של גורמי טרור שמנסים להכפיש ולפגוע בשוטרי, חיילי ואזרחי מדינת ישראל".

ב'עד כאן' מציינים כי הם בנו תיק על מסגד אל עומרי, בו משמש אלבז שייח, אשר מציג כי מדובר במסגד שלכל אורך הפרעות שימש כבסיס הסתה ויצאה להתפרעויות והפרות סדר בעיר לוד.

השייח' יוסף אל-באז, אימאם המסגד הגדול בלוד, שיתף השבוע בפייסבוק קטע מסרט שבו נראה אזרח מצית שוטר. השייח' כתב: ''הדרך להתמודד עם חוסר צדק".

לשייח' אלבאז מיוחסים מספר מקרי הסתה נוספים לאלימות וטרור בתקופת 'שומרי החומות', שתרמו לפרעות המחבלים נגד יהודים. הפרסום שהעלה אל-באז בפיסבוק לא נמחק וממשיך להתפרסם ברשת החברתית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו