האב השכול פונה לשופטי בג"ץ: אל תביאו לרצח הבא

"אני מבקש מכם, תחליטו מה טוב לטובת עם ישראל שלא יהיה פה מצב שעוד רוצח שפל כזה ירצח עוד מישהו בעם", פנה אביו של יהודה גואטה.

ערוץ 7 , ז' בתמוז תשפ"א

האב השכול פונה לשופטי בג"ץ: אל תביאו לרצח הבא-ערוץ 7
יהודה גואטה ז"ל
באדיבות המשפחה

שופטי בג"צ ידונו הבוקר (חמישי) בעתירת משפחתו של המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד בפיגוע הירי בצומת תפוח נגד הריסת הבית.

אתמול הגישה המדינה את עמדתה לעתירת משפחה המחבל, בה היא עמדה על כך כי דין בית המחבל לההרס, ודחתה את כל טענות משפחת המחבל אשר מיוצג ע"י עו"ד לאה צמל מהמוקד להגנת הפרט.

אלישע, אביו של יהודה הי"ד העביר מסר לבית המשפט: "אני פונה לשופטים היום - אתם הולכים להחליט להחריב את הבית של המחבל, כי אם לא אתם תאבדו את ההתרעה הכי בסיסית נגד הרצח הבא. אם אתם לא תחליטו מהי באמת טובת ישראל, ואיך להגן עליה, אתם הולכים לגרום לרצח הבא של עוד יהודי.

"אני מבקש מכם, תחליטו מה טוב לטובת עם ישראל שלא יהיה פה מצב שעוד רוצח שפל כזה ירצח עוד מישהו בעם. בבקשה מכם, תחליטו מה יכולה לייצר הרתעה. בן עוולה שכזה הוא בן מוות, והבית שלו - שלא תישאר עליו אבן על אבן".

לדיון יגיע נציג ממשפחת גואטה יחד עם עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את המשפחה, ויביאו את דרישתם כי יש להרוס את בית המחבל.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "שוב ושוב לוחמי צה"ל נזקקים לעמוד מול בג"ץ ולהתמודד מול עו"ד לאה צמל ועו"ד אחרים של המוקד אשר מגנים אוטומטית על המחבלים ומנסים למנוע מצה"ל לבצע את משימתם הפשוטה - הגנה על אזרחי ישראל באמצעות יצירת הרתעה כנגד האויב. אנו נביא את זעקת הקורבנות אל אולם הדיונים ונדרוש שבג"ץ יידחה בשאט נפש את עתירת המחבלים".