הרב אהרון בוטבול
הרב אהרון בוטבולצילום: חופשי

הרב אהרון בוטבול, חתנו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל ורבה של המועצה האזורית חבל מודיעין, קורא להצטרף ל"אוצר הארץ" לקראת שנת השמיטה.

"אנו נמצאים בעורבה של שנת השמיטה הבאה עלינו לטובה, שנת תשפ"ב. צריך לדעת שכל יהודי צריך להתאמץ מאוד כשאנחנו גרים בארץ ישראל שנאכל פירות הקדושים בקדושת שביעית", אמר הרב בוטבול.

הרב מוסיף: "זה מצריך טרחה מינימאלית לשמור על הפרי אבל זאת זכות עצומה, בצורה כזאת אנחנו שומרים על ארץ ישראל ושומרים על קדושת הפירות".

"אוצר בית דין של אוצר הארץ שם לו למטרה ליצור קשר עם החקלאים היהודים שנמצאים בארץ ישראל שישמרו את כל דיני השמיטה והם עושים את שמירת הלכות השמיטה לפי כל ההוראות של בית הדין, וכל מה שאנחנו, בית הדין, אומרים להם הם עושים ובצורה הזאת הם שומרים על ההלכות''.

הרב בוטבול הסביר את ההליך: "אנחנו רוכשים מהם את הפירות לאוצר בית דין ומוכרים במחיר מינימאלי של עלות בלבד, הדבר הזה מותר מבחינת סחורה בשביעית, האיסור הזה לא קיים בדרך הזאת".

הרב מסביר את הרווח מעשיית מינוי לאוצר הארץ: "הרווח כפול, קודם כל לא נותנים יד לסחורה של בני דודנו הישמעאלים שמביאים סחורה מעזה, שאתם יודעים לבד לאן הולך הכסף, והדבר השני אנחנו יוצרים קשר עם חקלאי שישמור את שנת השמיטה לפי ההלכה ויש כאן מצווה כפולה".

"כל אחד צריך להירשם עכשיו לאוצר הארץ והסיבה שנרשמים מראש היא כדי שבכל מקום בארץ תהיה נקודת מכירה של אוצר הארץ עם פירות וירקות בקדושת שביעית'', מסיים הרב בוטבול את דבריו.