יועז הנדל: "הליכוד והציונות הדתית בלחץ, זה בדיוק ההבדל בין ימין לביביזים"

שר התקשורת תוקף את הליכוד ו"הציונות הדתית" שיצביעו יחד עם בל"ד על החוק שאוסר על איחוד משפחות בין פלסטיניים לבין ערבים ישראלים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשפ"א

יועז הנדל: "הליכוד והציונות הדתית בלחץ, זה בדיוק ההבדל בין ימין לביביזים"-ערוץ 7
יועז הנדל
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

העימות על החוק למניעת איחוד משפחות ממשיך להתסיס את הקואליציה החדשה, ובסיעות האופוזיציה מסרבים לתת יד ולעזור לממשלת בנט בהעברת החוק שאוסר על איחוד משפחות בין פלסטיניים לבין ערבים ישראלים.

שר התקשורת יועז הנדל (תקווה חדשה) תקף את הליכוד ואת מפלגת הציונות הדתית: "בליכוד ובציונות הדתית לחוצים. בצדק. מי שמפלרטט עם הרעיון להצביע בשותפות עם בל''ד על חקיקה אנטי ציונית שילחץ. זה בדיוק ההבדל בין ימין לביביזים", אמר הנדל.

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד הגיבה להנדל בחשבון הטוויטר שלה: ''יועז, יועז, יועז, אנחנו לא לחוצים בכלל, יותר בכיוון של פופקורן מהיציע. אם חשבתם שנציל אתכם מממשלת השמאל הרדיקלי שהקמתם ביודעין אז תחשבו שוב. והנה ההבדל האמיתי בין 'ביביזם' 'לימין' שלכם: 53 מנדטים מול אחוז החסימה. בישלתם פיאסקו, עכשיו הזמן לאכול אותו. בתיאבון''.

בחדשות 12 דווח כי מסתמנת פשרה ולפיה החוק יעבור והאיסור יימשך וכולם יצביעו בעדו - אבל עם הבטחה מיידית למציאת מתווה אחר בדיונים מרתוניים בוועדת החוץ והביטחון.

כזכור, רע"ם של מנסור עבאס מסרבת לאפשר את הארכת החוק שמונע איחוד משפחות של ערבים ישראלים ופלסטינים, כך גם הליכוד ומפלגת "הציונות הדתית" שמסרבות לסייע לממשלת בנט-לפיד למרות שמדובר בחוק חשוב למחנה הלאומי.

חבר הכנסת מוסי רז ממרצ הודיע כי הוא "מתנגד לכוונה להאריך את חוק האזרחות. מדובר בחוק מפלה המטיל מגבלות על האזרח הערבי, הקובע במי מותר לו ובמי אסור לו להתאהב ורואה בכל אזרח ערבי איום ביטחוני ודמוגרפי".

ח"כ מיקי זוהר העביר מסר לקואליציה שלפיו יסכים לסייע בהעברת החוק רק אם יועבר חוק נוסף להסדרת ההתיישבות הצעירה. לצד זאת, זוהר הדגיש בחשבון הטוויטר שלו כי "הקואליציה החדשה פשוט לא מסוגלת לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

שרת הפנים איילת שקד הודיעה אתמול כי תעלה ביום שני את החוק להצבעה במליאה למרות שככל הנראה לא יהיה לה רוב בקואליציה. "אני לא מעלה על דעתי שהאופוזיציה תפגע בביטחון המדינה בשם משחקים פוליטיים", צייצה שקד בחשבון הטוויטר שלה. "אין לי ספק שראש האופוזיציה יקיים את דבריו שבענייני ביטחון ישראל. אין אופוזיציה ואין קואליציה, בעניין הזה כולנו בחזית אחת".

האתגר הבא של הממשלה הוא העברת תקציב מדינה דו-שנתי לשנים 2022-2021. בהסכמים הקואליציוניים נקבע שאם הכנסת תפוזר בשל אי-העברת תקציב, מועד החילופים בין ראשי הממשלה הקבוע בחוק יוקדם.