ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: רויטרס

תקף והתנצל: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן התנצל בפני עיתונאית CNN קייטלן קולינס, לאחר שהפנתה אליו שאלה שלא הייתה לרוחו וענה לה בכעס מול שאר העיתונאים.

זמן קצר לאחר פגישת הפסגה עם נשיא רוסיה פוטין, נפגש ביידן עם עיתונאים ונשאל על ידי קולינס "מדוע הוא בטוח כי פוטין ישנה את מדיניות זכויות האדם שלו?".

בתשובה ענה ביידן בכעס כי "אני לא בטוח שאשנה את התנהגותו. מה שאמרתי, בואי נבהיר את זה, הוא שהם ישנו את התנהגותם במידה ושאר העולם יגיב להם וזה יפחית את מעמדם בעולם. אני לא בטוח בכלום, אני בסך הכל מציין עובדה".

למרות התשובה הזועמת של הנשיא, קולינס החליטה שלא לוותר ושאלה שוב את ביידן כיצד הוא מסכם את הפגישה בין שני המנהיגים כ"פגישה בונה" לאחר שפוטין סירב לנקוב בשמו של מנהיג האופוזיציה אלכסיי נבאלני במהלך הפגישה, הכחיש כי מתבצעות הפרות של זכויות אדם ברוסיה וכן כי רוסיה מעורבת במתקפות סייבר.

השאלה הרתיחה עוד יותר את ביידן, שאמר לכתבת CNN כי "אם את לא מבינה את זה, את לא במקצוע הנכון" ועזב את המקום מבלי לענות על השאלה. מאוחר יותר החליט הנשיא להתנצל על התנהגותו כלפי קולינס, וזמן קצר לפני שעזב את ג'נבה במטוס חיל האוויר האמריקני נפגש שוב ביידן עם עיתונאים ואמר כי הוא מתנצל על התנהגותו לקולינס.

"לא הייתי צריך להתחכם עם התשובה האחרונה שעניתי", אמר ביידן. עם זאת, הוא התלונן כי העיתונאים האמריקנים "לעולם לא שואלים אותי שאלות חיוביות. זה נראה כאילו אתם חייבים להיות שליליים כל הזמן, על מנת להיות עיתונאים טובים", אמר ביידן.