נהג 'אגד' מרק ברנשטיין פרסם היום (חמישי) פוסט שהפך ויראלי במיוחד, על קנס שקיבלה חברת אגד ממשרד התחבורה בעקבות דגל ישראל שהיה תלוי באוטובוס שלו.

חשוב לציין: שרת התחבורה מרב מיכאלי לא הוציאה הנחייה לקנוס על תליית דגלי ישראל. בנוסף, הקנסות על תליית חפצים באוטובוסים, ובין השאר גם על דגלי ישראל, החלו עוד בתקופת כהונת ח"כ מירי רגב במשרד התחבורה. מדובר בקנסות הניתנים לחברות האוטובוסים על תליית כל חפץ שאינו שייך לאוטובוס.

בעקבות ריבוי הקנסות שחילק משרד התחבורה בשבועות האחרונים, הוציאו בימים האחרונים במספר חברות אוטובוסים הנחייה שלא לתלות אף חפץ באוטובוסים, כולל דגלי ישראל.

ברנשטיין סיפר באולפן ערוץ 7 על אלפי התגובות שקיבל מאז פרסום הפוסט, וקרא לשרת התחבורה מיכאלי להחריג את דגלי ישראל מהתקנה שאוסרת על תליית חפצים שונים באוטובוסים.

לדבריו, "הקנס הגיע לפני שבועיים וחצי בערך. לא אישית אליי אלא כמגמה באגד ובשאר החברות להוריד את כל המדבקות, תמונות, דגלים. ואגד, כהוראה ממשרד התחבורה, החליט להוריד את הכל. הייתי בחופשה של ארבעה ימים, חזרתי היום לעבודה ופגעו לי בלב שלי, בדגל ישראל. זה מאוד חשוב לי ולכן החלטתי להוציא את הפוסט הזה כי דגל ישראל זה לא תמונה. דגל ישראל זה סמל, עבורי זה הכל בחיים שלי".

"אני יתום מ-2 הורים מגיל קטן מאוד, גדלתי בכפר הנוער בן שמן שם חונכתי לאחוות אחים", הוא סיפר. "דגל ישראל בשביל זה הכל. כיתום לא הייתי חייב ללכת לצבא אבל להתגייס ליחידה קרבית זה היה מובן מאליו. מדינת ישראל בשבילנו זה הכל. לכן הגבתי בצורה כזאת חריפה, כי לא ייתכן שנהגים נהפכו להיות כמו איזה ברווזים בשדה מוקשים. לאן הגענו?".

"הייתי רוצה בהזדמנות זו לפנות לשרת התחבורה ולאחל לה בהצלחה בתפקיד החדש", אמר. "אמנם לא תמכתי במפלגה שלה אבל אני מאמין בה כאישה רצינית מאוד. רואים עליה שהיא רוצה לעשות. נושא של דגלים אצל נהג אוטובוס, שהוא חי רוב היום באוטובוס, זה מאוד חשוב. יש אצלנו באגד משפחות שאיבדו ילדים, אחים שנפטרו במלחמות והם שמים תמונה שגם אותה הורידו. פגעו גם ברגש שלהם. הרי זה לא מפריע לאף אחד. במקום זה שרת התחבורה צריכה להגיד לאותם פקחים תסעו עם הנהגים לקצה קו ותראו אם יש להם שירותים, מים".

כאמור, ברנשטיין קיבל אלפי תגובות על הפוסט שפרסם. "קיבלתי תגובות מכל הארץ. אלפי תגובות", אמר. "אני מאוד שמח שאנחנו מדינת ישראל אכפת לנו מדגל ישראל. באגד ובכל החברות חיים בשלום עם כל העדות, מכבדים אחד את השני. דגל ישראל זה סמל של מדינת ישראל. לכם אני כל כך כועס ומקווה מאוד ששרת התחבורה תגיב על זה כמו שצריך".

ממשרד התחבורה נמסר: "משרד התחבורה לא קונס בשום צורה ואופן את הנהגים אשר עוברים על ההנחיות אלא את מפעילות התחבורה הציבורית. הקנס המדובר ניתן בעת כהונת השרת רגב והרבה לפני כניסת השרה מיכאלי לתפקיד".

"באשר להנחיות הנהוגות למעלה מעשור, מטעמי בטיחות ושמירה על ביטחון הנהגים וכלל ציבור הנוסעים נקבעה הנחיה שאוסרת על הצבת כל פריט שהוא, לרבות דגלים, אשר עלולים לפגוע בשדה הראייה, להשתקף על השמשות, להסיט את תשומת הלב ולגרום לכל הסחה שהיא אשר תסכן את ביטחון הנהגים והנוסעים", הוסיפו.

"דגל ישראל הוא הדגל של המדינה האהובה שלנו. צריך לשמור עליו. לא להפוך אותו לכלי לניגוח פוליטי ולא לתלות אותו באופן שעלול לסכן חיי אדם בתחבורה הציבורית של כולנו", כך נמסר ממשרד התחבורה.