ואחרי הגששים... התרנגולים חוזרים

פרשנות חדשנית של תזמורת המהפכה ליצירות האהובות של "התרנגולים"

תגיות: אופרה
קובי פינקלר - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשפ"א

 ואחרי הגששים... התרנגולים חוזרים-ערוץ 7
התרנגולים
צילום: משה ציטאת

מופע כל כך מוצלח לא היה כאן בשנים האחרונות. נכון. זה מופע למבוגרים.. מה לעשות, כשמכירים בעל פה את 'שיר השכונה', או את 'ככה סתם' בעל פה, זה מלהיב את הקהל. וככה יכולתה לשמוע דקות ארוכות של מחיאות כפיים סוערות כשצעירי תזמורת המהפיכה שרים את השירים והתזמורת מנגנת.

לאחר הצלחת המופע "קונצ'רטו לגשש ותזמורת" של תזמורת המהפכה במסגרת סדרת המהפכה של האופרה הישראלית – שהוקדש לגשש החיוור, מחזירה התזמורת לבמה את המופע "התרנגולים – הרמיקס", שסיבוב הופעותיו המוצלח מאוד נקטע בשל משבר הקורונה.

מאז שנות ה-60 אז החלה לפעול להקת התרנגולים היא הפכה לחלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי.
התרנגולים בבימוייה והדרכתה של המייסדת שלהם נעמי פולני יצרו שילוב ייחודי של מוסיקה ותנועה .

חברי הלהקה היו יוצאי להקות צבאיות וחלקם הגדול המשיך להטביע חותמו על התרבות הישראלית כמו למשל: גברי בנאי, שייקה לוי, ישראל פוליאקוב, עליזה רוזן ודבורה דותן.

"התרנגולים – הרמיקס" הוא מופע שיצרה תזמורת המהפכה בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון בהשראת הלהקה המיתולוגית המעניק פרשנות מוסיקלית ותנועתית חדשה לקלאסיקה הישראלית של התרנגולים.

בהצדעה המיוחדת, משתתפת תזמורת המהפכה עם מקהלת הילדים העפרוני ואנסמבל של שחקנים וזמרים מוכרים ואהובים : בן נפתלי, יפתח מזרחי, מונה מור, נעמה נחום, עדי כהן, רני אלון, תום חודורוב.

כחלק מהמופע מוקרנים קטעי וידאו נדירים- תיעוד מצולם יחיד של הלהקה שנמצא בארכיון הטלוויזיה הישראלית ואשר הוקלט עבור הטלוויזיה הבלגית בשנת 1963 במהלך סיור הלהקה בחו"ל.

חומרי הווידאו משתלבים כחלק מקטעי הנגינה החיה של התזמורת ובכך נוצרת חוויה חדשה ועדכנית. הזמרים והשחקנים המשתתפים מוסיפים רובד תיאטרלי-תנועתי למופע והתוצאה היא מופע שמלהטט בין עבר להווה בוידאו, בצלילים חיים ובתנועה.

המופע, בהשתתפות השחקנים (לפי סדר הא"ב): בן נפתלי, יפתח מזרחי, מונה מור, נעמה נחום, עדי כהן, רני אלון, תום חודורוב.

בין הלהיטים האהובים של "התרנגולים" המבוצעים במופע ובפרשנות חדשה: "שיר השכונה", "שיר השוק", "פנס בודד", "הורה אהבה", "ככה סתם", "יוסי ילד שלי מוצלח" ועוד.