קיבלתם חיסון? קבלו דג הרינג במתנה

הולנד מציעה דג הרינג כבוש, המאכל המסורתי ההולנדי, לכל מי שיגיע לאחת מנקודות החיסון נגד קורונה. ומה מציעות מדינות אחרות?

ניסן צור - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשפ"א

קיבלתם חיסון? קבלו דג הרינג במתנה-ערוץ 7
דג הרינג הולנדי
צילום: ISTOCK

בעוד מבצע חיסוני הקורונה במדינות רבות ממשיך להתקדם במהירות, בחלק ממדינות העולם מנסים לפתות את האזרחים שעדיין לא התחסנו להגיע לנקודות החיסון.

לצורך כך, מציעים הרשויות פרסים והגרלות של מוצרים יקרי ערך, על מנת לגרום לסרבני החיסונים להגיע לנקודות החיסון ולהתחסן קורונה.

המדינה האחרונה שהודיעה כי תחלק הטבות למי שיתחסן נגד קורונה היא הולנד, שהחלה להפיץ אלפי טונות של המאכל הלאומי המסורתי, דג הרינג כבוש, לנקודות החיסון ומציעה לכל מתחסן חדש לקבל דג כבוש במתנה. תושבי הולנד צורכים בשנה בממוצע 75 מיליון מנות של דג הרינג הכבוש, הנחשב למעדן לאומי אהוב.

עם זאת, במדינות אחרות הפרסים המוצעים למתחסנים נגד קורונה נחשבים יקרי ערך הרבה יותר. במוסקבה, לדוגמא, מציעה העירייה הגרלה של חמש מכוניות יוקרה בשווי מיליון רובל כל אחת (14 אלף דולר) בכל שבוע, לכל מי שיתחסן בין התאריכים 14 ביוני עד 11 ביולי. ראש עיריית מוסקבה, סרגיי סוביאנין, אמר כי מטרת ההגרלה היא להגביר את קצת ההתחסנות האיטי במוסקבה.

בהונג קונג תתקיים הגרלה של דירת יוקרה בשווי 1.7 מיליון דולר בין המתחסנים לקורונה, בעוד אינדונזיה מציעה פרס מעט צנוע יותר – תרנגולות חיות לחלק מהאנשים שיתחסנו בקרוב לקורונה.

גם מדינות רבות בארה"ב הכריזו על מבצעים ופרסים יקרי ערך למי שיגיע לנקודות החיסון בימים הקרובים. בקליפורניה תתקיים הגרלה של עשרה פרסים בשווי 1.5 מיליון דולר כל אחד, בעוד בניו יורק הכריזו הרשויות על מבצע בו יקבל כל מתחסן חדש כרטיס גירוד ובו יוכל לזכות בפרס של עד 5 מיליון דולר.