שחקני מכבי עם צלחת האליפות
שחקני מכבי עם צלחת האליפות צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מה לא עבר העונה על מכבי ת"א? משחקים בלי קהל וכאלה שנדחו בגלל נגיף הקורונה, משחקים שנדחו בגלל מבצע 'שומר החומות', אכזבה נוספת במפעל היורוליג, וזכיה בכל התארים בישראל, האחרון שבהם הערב (חמישי) עם זכיה רביעית ברציפות באליפות המדינה בכדורסל ו-55 בתולדות המועדון הצהוב מת"א.

אבל זה לא רק המספרים האלה.

הזכיה הערב באליפות המדינה היא השלישית ברציפות של מאמן מכבי, היווני יאניס ספרופולוס. המאמן האחרון שעשה זאת בישראל הוא לא אחר מאשר פיני גרשון, מי שנחשב לאחד המאמנים הגדולים בתולדות מכבי ת"א, כשזה זכה באליפות השלישית ברציפות כמאמן עם מכבי ב-2006.

גם עבור הכוכב הגדול של מכבי, סקוטי ווילבקין, מדובר באליפות שלישית ברציפות. הזר האחרון שעשה זאת בישראל היה מנהלו המקצועי, ניקולה וויצ'יץ' שזכה גם הוא עם מכבי באליפות השלישית ברציפות ב-2007.

בכלל, 2007 הייתה גם השנה האחרונה בה מכבי ת"א זכתה באליפות שנה רביעית ברציפות, הישג שגם אותו שיחזרה מכבי הערב עם הזכיה באליפות המדינה בכדורסל לעונת 2020/21.

אבל כאמור, לא רק באליפות המדינה זכתה מכבי ת"א העונה, כי אם גם בשני הגביעים של הכדורסל הישראלי, גביע ווינר סל וגביע המדינה. הפעם האחרונה שמכבי הצליחה לזכות גם בגביע המדינה וגם באליפות הייתה ב-2014, אז גם זכתה בגביע אירופה במה שהייתה לאחת העונות הטובות ביותר בתולדות המועדון הצהוב.

עבור אותלו האנטר, הסנטר האמריקאי שהגיע מצסק"א מוסקבה וכנראה שיחק את משחקו האחרון במדים הצהובים של תל אביב, מדובר היה בעונה שמינית ברציפות אותה הוא מסיים עם תואר אחד לפחות.

מכבי תל אביב מסיימת את העונה עם הופעה מספר 24 בסדרות גמר בישראל, ובכולן היא גם ניצחה. עד כמה היא גדולה יותר מכל היתר? מאזן המשחקים שלה בסדרות הגמר עומד על 63 ניצחונות לעומת תשעה הפסדים. מספרים של אלופה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו