אחרי ההקפאה בממשלת נתניהו: מועצת יש"ע מבקשת מנפתלי בנט - חדש את הבנייה ביהודה ושומרון

מועצת יש''ע בפנייה ראשונה לראש הממשלה נפתלי בנט: חדש את הבנייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. תאפשר לכנס את מועצת התכנון העליונה בכל שלושה חודשים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' בתמוז תשפ"א

אחרי ההקפאה בממשלת נתניהו: מועצת יש"ע מבקשת מנפתלי בנט - חדש את הבנייה ביהודה ושומרון-ערוץ 7
גדעון סער ונפתלי בנט במליאת הכנסת
צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90

במועצת יש''ע מציינים היום (שישי) חמישה חודשים תמימים ללא אישורי בנייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מאז ה-17 בינואר, הפעם האחרונה שבה הסכים ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו לאשר בנייה חדשה.

יו''ר מועצת יש''ע דויד אלחייני פנה אל ראש הממשלה נפתלי בנט בבקשה לחדש את הבנייה, וכתב לו: "אדוני ראש הממשלה, מזה כחמישה חודשים לא התכנסה מועצת התכנון העליונה (מת"ע) כדי לקדם ולאשר תוכניות בנייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".

"על פי הנוהל הרגיל בשנים האחרונות בכל שלושה חודשים מתכנסת ישיבת מת"ע לאישור וקידום תכניות, כאשר בכל פעם מקודמות כל התוכניות שהיו מאושרות לקידום מבחינה תכנונית בכל המרחב ללא יוצא מן הכלל".

"אנו מבקשים שתושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן לא ייפגעו ולא תהיה אפליה כלפיהם בכל נושא קידום התכנון. ישנן תוכניות רבות אשר מחכות כבר זמן רב לאישור, ועל כן, יש לכנס את המת"ע בהקדם על מנת לקדמן", ביקש אלחייני מבנט.

יו''ר מועצת יש''ע דויד אלחייני אומר בתגובה לפרסום המכתב כי "כבר חמישה חודשים שאין אישורי בנייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. זה דבר שמעכב את התפתחות התיישבות בצורה משמעותית. אישורי בנייה צריכים להיות ללא קשר להרכב הקואליציה. אנו מבקשים מראש הממשלה להמשיך את הסטטוס קוו שהיה בשנים האחרונות ולהמשיך לכנס את המת''ע בכל שלושה חודשים ללא סייגים".