גדעון סער ונפתלי בנט במליאת הכנסת
גדעון סער ונפתלי בנט במליאת הכנסתצילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90

יוסי צור, יוסי מנדלביץ ורון קרמן, אבותיהם של אסף צור, יובל מנדלביץ ורון קרמן שנרצחו ב-2003 בפיגוע בקו 37 בחיפה, מתייצבים מאחורי הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט.

במאמר שפרסמו השלושה בעיתון ידיעות אחרונות הם כותבים כי "למשפחה שכולה אין סמכות מנהלית או מוסרית להחליט מי מרכיב ממשלה ואיך מרכיבים אותה. הקריאות של 'המשפחות השכולות' נגד נפתלי בנט והממשלה שהקים הן לא יותר מהבעת דעה של מספר מצומצם של בני משפחות שכולות.

"תמכנו בבנט ובאיילת שקד והצבענו להם בכל מערכות הבחירות מאז 2013, שבהן נאבקנו כתף ליד כתף נגד שחרור המחבלים במחוות של בנימין נתניהו בתקופת ג'ון קרי וברק אובמה. מי שהציל את המצב ומנע שחרור של רוצחים עם תעודות זהות כחולות היה בנט שדפק על השולחן ואמר - די!''.

''הצבענו להם כי למדנו להכיר אותם והאמנו בהם. אנחנו מאמינים בהם גם היום. הצבענו להם כי ראינו את נתניהו עושה הכל הפוך, משחרר 1,023 מחבלים בעסקת שליט ובהם שלושת אנשי חמאס שרצחו לנו את הילדים. ראינו אותו עושה הכל כדי לא לעשות כלום. שקט הפך למטרת על, שב ואל תעשה הפכה לאסטרטגיה. המנהיג שכתב ספר על איך להילחם בטרור הפך לאיש שמחק את הקביעות שלו עצמו''.

האבות השכולים התקשו לראות את המדינה בסחרור סביב מערכות בחירות. "ראינו את הנזק שזה מביא ואת טירוף המערכות. נושאים שניסינו לקדם נתקעו בהיעדר כנסת וממשלה. כשבנט אמר שצריך להחליף את נתניהו ושלא יהיו בחירות חמישיות, האמנו לו. ידענו שברשימת ההצהרות שנאמרות כחלק ממסע בחירות - זאת תהייה החשובה ביותר: לעצור את הטירוף. ידענו מראש שאין שום דרך לקיים את כל ההבטחות. לא כל אמירת בחירות חצובה בסלע. חייבים לדעת למיין, לברור ולסדר את העדיפויות''.

השלושה מודים כי הממשלה שהוקמה אינה החלום שלהם, ואף שנותרו כשחצי תאוותם בידם, צריכים להתאחד מאחורי המנהיג, לעזור לו ולא לתקוע מקלות בגלגלים. "זה נכון גם למשפחות השכולות שצריכות להתאחד ולהסתכל אל העתיד. די עם המאבקים, הפילוג, השנאה והכניעה לשיטת הפרד ומשול. קדימה לעשייה".