האימאם מלוד יוסף אל-באז יישאר במעצר

בית המשפט קיבל את ערעור המשטרה: מעצר האימאם מלוד הוארך עד ליום שני הקרוב.

תגיות: לוד מעצר הסתה
ערוץ 7 , ח' בתמוז תשפ"א

האימאם מלוד יוסף אל-באז יישאר במעצר-ערוץ 7
השייח' יוסף אלבאז
צילום: רשת 13

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את עמדת המשטרה וקבע כי האימאם של לוג, יוסף אל-באז, יישאר במעצר עד יום שני.

המשטרה נערכה להתפרעויות של ערבים בלוד לפני שהוחלט לדחות את שחרורו למעצר בית.

עורך דינו חאלד אזברגה אמר הבוקר לאריה גולן בכאן רשת ב' כי המשטרה יכולה להמשיך את חקירתה כשמרשו נמצא "מחוץ לכותלי הכלא". עו"ד אזברגה טען כי "אל-באז בכלל לא תומך בחמאס, אני מופתע מהשאלה. המשטרה לא מייחסת לו תמיכה בטרור או הסתה לטרור. הוא דמות דתית אבל השטח מושפע מהרבה גורמים ולא מגורם אחד בלבד, גם המשטרה התייחסה באופן שולי לסרטון, החקירה מתמקדת בעיקר בדברים אחרים".

הוא השמיע ביקורת על המשטרה וגם תקף את ראש העיר לוד: "אנחנו טוענים גם לאכיפה בררנית. אנחנו חושבים שמי שצריך להיות תחת חקירה הוא ראש העיר, המסית הסדרתי נגד האוכלוסייה הערבית בלוד. הוא והגרעין התורני שהביא מליציות לעיר".

אל-באז נעצר אתמול ונחקר בחשד להסתה לאחר שפרסם סרטון בפייסבוק שבו מוצגת אלימות קשה נגד שוטר, שלצידו כתב אל באז "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק". בחקירתו אמר: "זה פייסבוק שלי, אני עומד מאחורי כל מילה שהעליתי, זו לא הסתה".

השופט שדן בבקשת המשטרה להאריך את המעצר אתמול, אמר בדיון כי ''אין מדובר בדברי ביקורת לגיטימיים, אלא דברי הסתה והפיכתן לכלי להפצת השנאה והרוע דווקא בימים אלה לאחר שידענו גלי שנאה. מחובתו של בית המשפט לעקור את האלימות מהשורש. יחד עם זאת, פעולות החקירה אינן ברות שיבוש וניתן לבצען כאשר החשוד שוהה בתנאים מגבילים".