ארכיון
ארכיון צילום: דובר צה"ל

משפחתו וחבריו של קצין צה''ל מאגף המודיעין שנפטר בכלא הצבאי עלו לקברו במלאת 30 יום למותו.

אביו של הקצין אמר באזכרה: "ניסינו להרכיב את הפאזל של מה קרה לך - החייל המוכשר והשאפתן שמצא את עצמו נדרס ללא רחמים על ידי מערכת צבאית.

''הילד שלנו נרצח, גם אם לא באופן ישיר, וכעת מידי פעם רוצחים גם את שמו הטוב בכל מיני הדלפות מגמתיות. הוא כבר לא כאן על מנת לתת הסברים למה שעשה ולעקבות שהשאיר ברשלנות לגמרי לא אופיינית'', הוסיף האב בכאב.

אביו של הקצין מאמ"ן סיפר עוד: "ישנו כעס על כך שלא ידענו לפני מותך שעברת שני אירועי בריאות בבתי הכלא הצבאיים והמשכנו לישון בשקט".

אל האזכרה הגיע קצין בדרגת תת אלוף, מפקד יחידה טכנולוגית באגף המודיעין, יחד עם קצינת הנפגעים של האגף.

בשבוע שעבר התייחס הרמטכ"ל רא''ל אביב כוכבי לפרשת הקצין מאמ''ן שמת בכלא הצבאי, ואמר "הקצין מאמ"ן עשה עבירות חמורות ביותר, במודע ובכוונה; אבל הוא עדיין החייל של כולנו. הוא היה בקשר עם משפחתו ועם הסובבים אותו בבית הסוהר, וכל מה שעשינו נבע מרצון לשמור על פרטיותו ופרטיות משפחתו, וגם על הסוד שהוא כמעט חשף ומנענו חשיפתו ברגע האחרון.

"צר לי מאוד על המקרה, וכך או כך אסור היה שימות בכלא. לכן, נתחקר באופן מעמיק, ונעשה הכול שהסוד הגדול לא יתגלה", הדגיש הרמטכ''ל.

משפחתו של הקצין מאמ״ן הגיבה לדברי הרמטכ״ל באמצעות עו״ד בני קוזניץ: ״אנחנו מכבדים את הרמטכ''ל, אבל צה''ל נכשל בליבת תפקידו - לשמור מכל משמר על חיי אדם במתקן צבאי שמור ומפוקח. המשפחה דורשת בדיקה יסודית, מקיפה ושקופה על מנת להבין את פשר המחדל.״