השוחט אברהם לפקוביץ יובא לקבורה בישראל

אברהם לפקוביץ שהה בשבועות האחרונים באורגוואי לצורך שחיטה. הוא לא הרגיש טוב, פונה לבית חולים ושם נפטר.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תשפ"א

השוחט אברהם לפקוביץ יובא לקבורה בישראל-ערוץ 7
הבאת המנוח לקבורה בישראל
צילום: דוברות זק״א

אברהם לפקוביץ כבן ה-70, תושב העיר בני ברק, שהה בשבועות האחרונים באורגוואי לצורך שחיטה.

בסוף השבוע האחרון הוא לא הרגיש טוב ופונה לבית חולים מקומי, שם נלחמו הרופאים על חייו אך למרבה הצער נאלצו לקבוע את מותו.

בני משפחתו פנו ליחידה הבינלאומית של זק״א בבקשת סיוע במניעת נתיחת גופת המנוח ובשחרור גופתו והבאתו לקבורה בעקבות בעיות שנוצרו מול הרשויות המקומיות.

המנוח מובא בטיסה מיוחדת לקבורה בישראל, לאחר מאמצים רבים של ארגון זק״א בניהולו של חיים וינגרטן ראש אג״מ, יחד עם הרב מוטי המר נציג זק״א בוינה, יוסי לנדאו קמב״ץ זק״א לכיש ובעל חברת שליחות BSD, הרב שם טוב שליח חב״ד באיזור, מיכאל גוטווין רכז המחלקה המשפטית בזק״א, מנכ״ל חברת לופטטזנה בגרמניה, אנשי משרד החוץ בישראל, קונסול ישראל באורוגוואי ועוד.

יוסי לנדאו אמר: ״למרות הקשיים מול הרשויות המקומיות ובמאמצים רבים הצלחנו למנוע נתיחה שלאחר המוות ולשחרר את המנוח מבית החולים באורגוואי ולהעבירו לשדה תעופה בפרנקפורט, בעקבות הקורונה לא היו מטוסים שמתאימים להעביר ארון קבורה מפרנקפורט לישראל, התקשרתי למנכ''ל חברת התעופה לופטנזה בגרמניה, סיפרתי לו על הפעילות של ארגון זק״א ועל הסיפור הכואב ושאין איך להביא את המנוח לישראל כי הטיסה היחידה שיש קטנה מידי מלהכניס ארון קבורה במטוס.

''מנכ״ל חברת לופטנזה חזר אלי לטלפון ואמר שהסיפור והפעילות של זק״א נגעו לליבו והוא ללא תמורה החליף את המטוס לגדול יותר ואף נכח בשדה התעופה לראות שהארון עולה על הטיסה שתנחת בשעה 15:15 בשדה התעופה בן גוריון. משם יובא המנוח ע״י אמבולנס זק״א לקבורה בבית העלמין הר המנוחות בירושלים״, תיאר לנדאו.

חיים וינגרטן ראש אג״מ זק״א: ״מיד עם קבלת הדיווח על פטירתו של המנוח עשינו את מירב המאמצים יחד עם אנשים טובים בארץ ובעולם שנרתמו למשימה החשובה בכדי להביא את המנוח לקבר ישראל, ארגון זק״א עומד במשמר על כבוד המת והצלת חיים במסירות ונחישות בארץ ובכל נקודה בעולם לסייע במהירות האפשרית בכל הנדרש״.