רונאלדו. הובס למרות שיא נוסף
רונאלדו. הובס למרות שיא נוסףצילום: רויטרס

הפעם האחרונה בה נפגשו נבחרות פורטוגל וגרמניה, היה לפני שבע שנים בשלב הבתים של מונדיאל 2014, כאשר גרמניה האלופה באותו הטורניר הביסה את הפורטוגלים, לימים אלופת אירופה, בתוצאה 0:4.

הערב (מוצאי שבת) שוב נפגשו השתיים בשלב בתים של מפעל יוקרתי בכדורגל האירופי, ושוב הגרמנים כבשו רביעייה לרשת הפורטוגלים בערב שכלל מספר שיאים היסטוריים.

למעשה, הגרמנים עומדים על רצף של 4 ניצחונות על אלופי אירופה מפורטוגל, כשאלה לא ניצחו את הגרמנים מאז יורו 2000.

הפתיחה הייתה שייכת למי אם לא כריסטיאנו רונאלדו, שכבר בדקה ה-15 העלה את נבחרתו ליתרון עם שערו ה-19 בטורניר גדול במדי הנבחרת בדומה למירוסלב קלוזה הגרמני, מלך השערים בכל הזמנים במונדיאל, והפך על הדרך לראשון שכובש 3 שערים בשלושה טורניר יורו שונים.

השער של רונאלדו קירב אותו עוד קצת אל עבר שיא כל הזמנים בכיבוש שערים בו מחזיק עלי דאי האיראני, כאשר לרונאלדו יש 107 שערים במדי הנבחרת והוא רחוק רק שניים כאלה מהשוואת השיא ההיסטורי.

לצערו של רונאלדו זה לא הספיק מול אלופת העולם לשעבר שהצליחה להפוך את התוצאה בתוך 3 דקות בזכות שני שערים עצמיים של חבריו להגנת פורטוגל שקבעו בכך שיא היסטורי נוסף, אך שלילי כשהפכה לנבחרת האירופית הראשונה שסופגת שני שערים עצמיים במשחק אחד באחד מהטורנירים הגדולים בעולם.

לא רק זאת, אלא שלפורטוגל וההגנה הרעה שלהם היום, יש שיא שלילי נוסף לו היא אחראית, כאשר השערים העצמיים שלה הצטרפו לשלושה נוספים כאלה שנכבשו עד כה בטורניר האירופי היוקרתי, ובכך זהו טורניר היורו עם הכי הרבה שערים עצמיים. לא משהו להתגאות בו.

גרמניה, שמעולם לא הפסידה ביורו במשחק בו ירדה כשהיא מובילה להפסקת המחצית, השלימה את המלאכה מיד עם החזרה מההפסקה כשכבשה צמד שערים נוספים בדקות ה-51 ו-60, ושער מצמק של ז'וטה מבישול של רונאלדו בדקה ה-67, היה מעט מדי ומאוחר מדי.

במשחק נוסף שהתקיים מוקדם יותר בבית ו', לא הצליחה אלופת העולם צרפת לנצח את הונגריה כשחילצה ממנה תיקו 1:1 והכל פתוח עוד בבית המוות, כאשר צרפת ופורטוגל נמצאות בראש, אחריהן גרמניה והונגריה החלשה שיכולה עוד להפתיע את כולן.

עוד תוצאות היורו:

אנגליה - סקוטלנד 0:0, קרואטיה - צ'כיה 1:1, שבדיה - סלובקיה 0:1.