פינוי "אביתר" יעלה לפחות 10 מיליון שקלים, במערכת הביטחון נחושים לפנות

ראש הממשלה לשעבר נתניהו נמנע מלהסדיר את המקום והורה לדחות את הפינוי לממשלתו של בנט. שר הביטחון גנץ נחוש לפנות את התושבים.

ערוץ 7 , ט' בתמוז תשפ"א

פינוי "אביתר" יעלה לפחות 10 מיליון שקלים, במערכת הביטחון נחושים לפנות-ערוץ 7
אביתר
צילום: ועד הישוב אביתר

הישוב הצעיר "אביתר" שאמור היה להתפנות על ידי ראש הממשלה נתניהו לא פונה כדי לגלגל את הפינוי לממשלת בנט - לפיד.

במערכת הביטחון מעריכים כי פינוי המאחז מוערך בסכום שעומד על לפחות 10 מיליון שקלים - כך פרסמו הערב (מוצאי שבת) לראשונה בחדשות 12. בנט צפוי להכריע בנושא עוד השבוע.

בדיווח נאמר כי ההערכה של העלות הגבוהה מגיעה, בין היתר, בגלל היקף הבנייה במקום והצורך לפנות כ-50 מבני קבע ועשרות משפחות - דבר שיצריך סלילת דרכי גישה, ציוד הנדסי כבד ומעגלי אבטחה רבים.

לערוץ 7 נודע בנוסף כי שר הביטחון בני גנץ זעם על ראשי המתיישבים במקום שהקימו את הישוב ללא כל אישור, מנגד אנשי המקום דחו את הטענות כי הישוב הוקם על אדמות פרטיות וקראו לממשלה לפעול לאישורו.

צבי סוכות מאנשי המקום צייץ בטוויטר, "אפשר להסדיר את הישוב בקלות. אנחנו לא יושבים על קרקע פרטית של אף אחד בעולם. פינוי זה חתיכת פרס לטרור והשקעה של 10 מיליון ש"ח כדי לגרש 50 משפחות. אף אדם ערכי, ציוני ושפוי לא יחתום על פינוי כזה. אף אחד".

הישוב הוקם תחילה כבר בחודש אפריל 2013 לזכרו של אביתר בורובסקי שנרצח בפיגוע בצומת תפוח הסמוך. לפני כחודש חודשה ההתיישבות במקום בתגובה לפיגוע ירי שהתרחש בצומת תפוח, בו נפגע ונרצח יהודה גואטה.