הרב מאיר מאזוז: סמוטריץ' ישלם על מעשיו

ראש מוסדות כיסא רחמים הרב מאיר מאזוז: אמרתי לסמוטריץ' מה אתה עושה? תיכנס אתה וחבריך ולא יצטרכו את הערבים, הוא לא רצה להבין, זה אח לבעל משחית.

ערוץ 7 , ט' בתמוז תשפ"א

הרב מאיר מאזוז, ראש מוסדות כיסא רחמים, תקף הערב (מוצאי שבת) בשיעורו השבועי את יו"ר מפלגת "הציונות הדתית" בצלאל סמוטריץ'.

"דווקא ביום ההילולא של האדמו''ר מליובאוויטש התהפכה הממשלה ולא לטובה. כמה שדיברתי עם סמוטריץ' אמרתי לו מה אתה רוצה יותר טוב ככה? אמר לי אנחנו לא נכנסים לממשלה שיש בה ערבים. אמרתי לו תיכנס אתה וחבריך לא צריכים את הערבים. לא רצה להבין".

הרב ציטט את הפסוק מספר משלי, "זה גם מתרפה במלאכתו אח הוא לבעל משחית", אמר הרב, "אבל הגיע הזמן שכל אחד ואחד ישלם על מעשיו. מי שעשה לשם שמיים יקבל שכר. מי שעשה לשם שמיים כביכול, והתכוון לרעה - מגיע לו עונש. אין מנוס מזה".

סמוטריץ' עצמו הדף את הביקורת נגדו לפיה הוא שהפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפוסט שפרסם בשבוע האחרון כתב "הטענה המרכזית שלנו היא שהלבנת תומכי הטרור והפיכתם לשותף לגיטימי בממשלה תביא בהמשך לאבדן שלטון הימין לטובת השמאל להרבה מאוד שנים. לאורך זמן השמאל יוכל תמיד לשלם לערבים יותר על תמיכתם בממשלתו גם במטבע לאומי קשה.

ההתפלגות בין ימין לשמאל במדינת ישראל היא כבר מזמן לא רק סביב שאלות של התיישבות מול מדינה ערבית ונסיגות. קו פרשת המים בין המחנה הלאומי לשמאל עובר בויכוח על זהותה היהודית הבסיסית ביותר של המדינה. מדינה יהודית ודמוקרטית מול מדינת כל אזרחיה חילונית פרוגרסיבית.

עליית השמאל והערבים לשלטון תביא חלילה חורבן לעולם התורה ולזהות היהודית של המדינה, לא פחות ממה שהיא תביא חורבן לארץ ישראל. לשבת, לכשרות, לשלמות העם והמשפחה, לתרבות, ועוד ועוד".