"10 מליון ש"ח? להעביר לנזקקים"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קורא להשקיע את 10 מיליון ש"ח שיעלה פינוי אביתר, בסיוע לנזקקים: "פינוי מיותר, במקום לבזבז את הכסף, לאשר את הישוב"

אורלי הררי - ערוץ 7 , י' בתמוז תשפ"א

"10 מליון ש"ח? להעביר לנזקקים"-ערוץ 7
הלל בישוב אביתר שבשומרון
צילום: עצמי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קורא להשקיע את עלות פינוי הישוב אביתר בסיוע לנזקקים במקום בגירוש יהודים.

"אין טעם והגיון להשקיע כל כך הרבה כסף בפינוי ישוב ישראלי", אומר דגן, "זו טעות ובזבוז משווע של כספי מיסים של מדינת ישראל. הישוב אביתר שהוקם לזכרו של אביתר בורובסקי, והתחדש לאחר רצח יהודה גואטה הי"ד בפיגוע ירי, הוא תשובה אזרחית ציונית הולמת לפיגועי הטרור, והוקם במקום אסטרטגי בחשיבותו למדינת ישראל. הישוב כולו יושב על אדמות סקר, כלומר רק החלטה פוליטית מונעת את ההכרזה על האדמות כאדמות מדינה, ואת ההסדרה של הישוב, אני קורא לממשלה ולכל סיעות הבית להסדיר את הישוב, ולשמור את הכסף למעשים מוסריים ומועילים יותר למדינה, דוגמת סיוע לנזקקים".

הישוב אביתר הוקם לאחר רצח אביתר בורובסקי הי"ד, לפני 8 שנים. ובנייתו התחדשה לפני כחודש לאחר רצח יהודה יהודה גוואטה בפיגוע ירי בצומת תפוח. בישוב מתגוררות כ 50 משפחות, וממתינות כ 70 משפחות נוספות להיכנס להתגורר במקום. הישוב זוכה לתמיכה ציבורית רחבה, בין השאר מרבנים ואנשי ציבור. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן העביר את לשכתו למקום לפני כשבוע וחצי ומאז הוא פועל משם.

בסוף השבוע הגישו תושבי אביתר באמצעות עורכי דינם ערן בן ארי וחגי ויניצקי, השגה על צו התיחום שהוגש לישוב ע"י משרד הביטחון. בין השאר הגישו עורכי הדין לבית המשפט ראיות המוכיחות כי הישוב אינו יושב על אדמות פרטיות וכי אדמות הישוב לא עובדו לפחות 21 שנה, כמו כן הוכיחו עורכי הדין כי נעשתה ע"י משרד הביטחון אכיפה בררנית והביאו עדויות לכך כי ניתנו עד היום ע"י מערכת הביטחון 15 צווי תיחום אולם רק שני צווי תיחום למאחזים פלסטינים זאת על אף שישנם פי עשרה מאחזים פלסטינים ממאחזים ישראלים ביו"ש.