בואינג
בואינגצילום: בואינג

מטוס בואינג 737-10 השלים בהצלחה את טיסתו הראשונה. המטוס נחשב לגדול ביותר בצי המטוסים של משפחת מטוסי בואינג 737.

המטוס המריא משדה התעופה Renton Field שבוושינגטון, בשעה 10:07 (זמן מקומי) לטיסה בשמי המדינה, אשר בסופה נחת המטוס בשדה של בואינג בסיאטל בשעה 00:38 (זמן מקומי).

הטייסת הראשית של מטוסי בואינג 737, ג'ניפר הנדרסון, אמרה: "המטוס טס נהדר. טיסת המבחן שביצענו אפשרה לנו לבדוק את מערכות המטוס, בקרת המטוס ואיכויות הטיפול, בצורה הטובה ביותר."

טיסתו הראשונה של מטוס בואינג 737-10 מהווה את תחילתה של סדרה מקיפה של בדיקות ומבחנים, שנועדו להדגים את בטיחותו ואמינותו של הדגם החדש.

בחברה מדגישים כי בואינג תעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הרגולטורים על מנת לאשר את השימוש במטוס לפני כניסתו לשירות המתוכננת בשנת 2023.

סטן דיל, נשיא ומנכ"ל חטיבת המטוסים המסחריים בבואינג, אמר "מטוס בואינג 737-10 הוא חלק חשוב מתוכניות הצי של הלקוחות שלנו, הוא מעניק להם קיבולת גדולה יותר, מפחית את עלויות הדלק ומוזיל את עלויות התפעול. הצוות שלנו מחויב לספק מטוס בעל האיכויות והאמינות הגבוהה ביותר."

מטוס בואינג 737-10 יכול להכיל עד 230 נוסעים. הוא משלב בתוכו מערכת טכנולוגית מתקדמת ידידותית לסביבה המפחיתה את פליטת הפחמן ב -14% ואת רעשי המטוס ב -50% בהשוואה לקודמיו. עד כה נרשמו יותר מ - 400 הזמנות מצד חברות מובילות ברחבי העולם.