ח"כ אלי אבידר: מי שחושב שאפגע בממשלת השינוי בגלל תפקיד הוא כסיל ואוויל גמור

מודה באשמה. רציתי תפקיד ביצועי בממשלת השינוי. יחד עם זאת, לא יהיה גאה ממני לשרת את הבוחרים שבחרו בי מספסלי חברי הכנסת של הקואליציה. את גמולנו קיבלנו בהחלפת השלטון וכל דבר נוסף הוא בונוס.

ח"כ אלי אבידר , י' בתמוז תשפ"א

ח"כ אלי אבידר: מי שחושב שאפגע בממשלת השינוי בגלל תפקיד הוא כסיל ואוויל גמור-ערוץ 7
אלי אבידר
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

איך הגענו למצב שהליכוד הוא שמעניק/מונע לגיטימציה מגורם פוליטי במדינת ישראל? איך הגענו למצב שח"כ מנסור עבאס ותנועתו לגיטימיים; רק בגלל שהליכוד קיים אתם משא ומתן?

פוליטיקה היא – מספרים. עיניכם הרואות את יחסי הכוחות. הממשלה הנוכחית הושבעה ברוב של שישים חברי כנסת כנגד חמישים ותשעה, וכל ניסיון לגייס שישים ואחד חברי כנסת יזכה לקשיים. חייבים לפרוץ את מסגרות הלגיטימציה ולא לפעול בתוך גבולות הגזרה שמגדירים בעבורנו חברינו בתנועת הליכוד. יש צורך לבקש את אצבעותיהם של חברי הכנסת אחמד טיבי ואיימן עודה, וסיעותיהם. הצלחת ממשלת השינוי, בהובלת תהליכים משמעותיים למען החברה הישראלית, חשובה יותר מכל ספין פוליטי ילדותי.

וכעת לזווית אישית. בימים האחרונים נכתב רבות על "חלומותיי" (שגיליתי שיש לי). על כן אומר זאת באופן ברור: מי שחושב שאפגע בממשלת השינוי, בגלל תפקיד או משרה, הוא כְּסִיל ואֱוִויל גַמוּר. ארבע מערכות בחירות מתישות, ומעל שנה של מחאה נחושה ומאומצת; בקיץ מחניק, בחורף מקפיא עצמות, בגשרים, בצמתים ובבלפור. שבעה ימים בשבוע. לכל זאת הייתי שותף כדי להחליף את השלטון ולהשביע ממשלת שינוי. שום תפקיד או משרה אינם ראויים לעמוד בדרכו של הישג זה וממשלת השינוי חייבת להשלים את ימיה.

מודה באשמה. רציתי תפקיד ביצועי בממשלת השינוי. יחד עם זאת, לא יהיה גאה ממני לשרת את הבוחרים שבחרו בי מספסלי חברי הכנסת של הקואליציה. את גמולנו קיבלנו בהחלפת השלטון וכל דבר נוסף הוא בונוס.

רוצה שתדעו, שאני בוחר להישאר בשיח של ערכים. זִכְרוּ, עָרַכִים תמיד יצופו מעל אינטרסים; בדיוק כפי ששמן צף מעל המים. כמובן שלא בזמן העִרְבּוּב, וכרגע אנחנו בעיצומו של העִרְבּוּב.

אחי ואחיותיי לדרך, החלפת השלטון הייתה הצעד הראשון במסע לתיקון והבראת החברה הישראלית. עלינו להמשיך במסע לתיקון שני כשלים: מִגוּר השחיתות השלטונית ובּיצוּר הדמוקרטיה הישראלית. הסכנות לא חלפו עם הקמת ממשלת השינוי והן ממתינות שנתקן אותן.

סומך עליכם. סומך עליכם בדיוק כפי שסמכתי עליכם בכל רגע נתון במהלך חודשי המחאה. סומך עליכם שתמשיכו במעורבות אזרחית דמוקרטית.

זִכְרוּ, שיחד נלחמנו בקשה, במתוחכם ובמקצוען ביותר. כעת זה פשוט יותר. המסע יצא לדרך.
אתם יכולים להיות חלק.