שולחן אוכל
שולחן אוכל צילום: אריק דיזיין

פינת האוכל היא אחד החללים החשובים ביותר בדירה. בפינת האוכל מארחים, יושבים לארוחות משפחתיות, מעבירים לא מעט זמן במשחקים חברתיים שונים ועוד. אז אם גם אתם רוצים לחדש את פינת האוכל בדירתכם, חשוב שתכירו כמה נקודות חשובות טרם הגיעכם למעצד הבחירה.

ראשית, חשוב לדעת כי עם עליית הביקוש לשלל דגמים וסגנונות עיצוביים שונים, ייצרני הרהיטים החלו ליישר קו עם דרישת הציבור ולייצר עבורכם סגנונות רבים ושונים של פינות אוכל בכל הגדלים, בכל הצורות, בכל הסגנונות ומכל חומרי הגלם. המבחר הגדול יבטיח שגם אתם תוכלו למצוא פינת אוכל עגולה או מלבנית שתתאים במדויק לחלל דירתכם.

אך מנגד, במידה ולא תגיעו מספיק ממוקדים למעמד הבחירה, המבחר הגדול עלול לגרום לכם בלבול מיותר שעל פי רוב גורר בחירות לא נכונות. אז לפני שאתם מחליטים אם תרצו פינת אוכל עגולה או מלבנית, חדשנית או כפרית ומעט מיושנת, עשויה עץ או דווקא זכוכית, חשוב שתמקדו היטב את טעמכם האישי. אריק דיזיין מציע מבחר עשיר של סוגי פינת אוכל עגולה ומלבנית בכל הגדלים השונים לבחירת לקוחותיו.

מעבר לגדלים ולצורות, אצל אריק דיזיין תוכלו ליהנות מלא מעט סגנונות עיצוביים שונים בשלל צבעים לבחירה כך שתצליחו להתאים את פינת האוכל הטובה והמתאימה ביותר הן לקו העיצובי של דירתכם והן לטעמכם האישי.

אז רגע לפני שאתם קופצים למעמד הבחירה, הנה לכם כמה טיפים שיסייעו לכם למקד את טעמכם האישי ולבחור בין פינת אוכל עגולה וחדשנית ולבין פינת אוכל מלבנית ומסורתית.

עד לפני מספר שנים פינות האוכל המלבניות שלטו ביד רמה בשוק הישראלי, אך בשנים האחרונות חלה תפנית

לפני שניגע בכל הטיפים המעשיים למיקוד טעמכם האישי ולהתאמת פינת האוכל הטובה והמתאימה ביותר הן לטעמכם, הן לגודל החלל העומד לרשותכם והן לקו העיצובי בו בחרתם לעצב את הדירה כולה, חשוב שתכירו את ההתלבטות הקשה העומדת בפני רבים המעוניינים להתחדש בפינת אוכל, פינת אוכל עגולה לעומת פינת אוכל מלבנית.

עד לפני מספר שנים לא רבות, רוב ככל פינות האוכל בישראל היו מלבניות. הצורה המלבנית נתפסת כמתאימה יותר לחלל שכל זוויות קירותיו ישרות, מה שגרם לייצרני הרהיטים לייצר פינות אוכל מרובעות ומלבניות בלבד לאורך שנים ארוכות.

אך בשנים האחרונות חלה עליית ביקוש משמעותית דווקא לאפשרות החדשנית, פינת אוכל עגולה. פינת אוכל עגולה כוללת לא מעט יתרונות בגינם היא החלה להיות מבוקשת כל כך בשנים האחרונות.

היתרון הראשון הוא יתרון הנראות. עד לפני מספר שנים כולם העדיפו פינת אוכל בעלת זוויות ישרות אך כיום, עם התעוררות כל עולם העיצוב והקפדתם של רבים על מראה דירתם, נראה כי פינת אוכל עגולה נתפסת כמרשימה ואסתטית יותר.

נוחות הישיבה, מרחק שווה בין כלל הסועדים ונגישות שיא - חלק מהיתרונות של פינות האוכל העגולות

מעבר למראה החדשני והמרענן של פינת אוכל עגולה, לעיני רבים היא גם מונעת תחושה של עטמס בחלל. בניגוד למקובל לחשוב שפינת אוכל מלבנית חוסכת במקום בשל היותה מתאימה לפינות החלל, אורכה של פינת האוכל המלבנית והעובדה שבכל קצוות השולחן ממוקמת רגל, גורמים לכך שהיא נתפסת כגדולה ומסיבית הרבה יותר בהשוואה לחלופה, פינת אוכל עגולה.

אריק דיזיין מציע עבור לקוחותיו פינת אוכל עגולה בשלל דגמים, סגנונות וגדלים שונים, מה שגורם לרבים לבחור דווקא באפשרות זו.

חשוב להדגיש ולומר כי כיום ישנן גם לא מעט אפשרויות חדשניות ומעוצבות של פינות אוכל מלבניות לבחירתכם. היתרון והשני והמשמעותי יותר הוא אופן הישיבה סביב פינת אוכל עגולה. פינת אוכל עגולה מאפשרת לכלל היושבים להיטת במרחק שווה אחד מהשני, כך שניתן ליהנות משיח ללא מאמץ בין כלל יושבי השולחן וכמובן מנגישות נוחה ופשוטה לכל הסלטים והתבשילים המונחים עליו.

אריק דיזיין המציע מבחר עשיר של סוגי פינת אוכל עגולה וכן פינת אוכל מלבנית מדווח כי רבים מהבוחרים באפשרות החדשנית יותר של פינת אוכל עגולה בוחרים בה בשל נוחות הישיבה ורמת נגישות מקסימלית לכל חלקי השולחן.

פינת אוכל בטיחותית ללא פינות - מתאים למשפחות עם ילדים קטנים שמתרוצצים בכל חלל הדירה

יתרון נוסף ולא פחות חשוב לטובת פינת אוכל עגולה הוא היעדר פינות. משפחות רבות הכוללות ילדים קטנים בוחרות פינת אוכל עגולה ממניעים בטיחותיים. פינת אוכל מלבנית או מרובעת כוללת פינות העשויות להיות מסוכנות מאוד לילדים קטנים המתרוצצים בכל חלקי הבית.

פינת אוכל עגולה שאינה כוללת פינות כלל נחשבת לבטיחותית הרבה יותר. אך מה עושים עם גודלן של פינות האוכל העגולות שאינו מאפשר ישיבה של יותר משישה סועדים סביב השולחן? בארבע מילים, פינת אוכל עגולה ונפתחת.

אם עד לפני מספר שנים פינות האוכל הנפתחות היו בעיקר מרובעות או מלבניות, הרי לנו שכיום ישנה אפשרות של פינת אוכל עגולה ונפתחת. פינת אוכל עגולה שנפתחת אמנם לא מצליחה לשמור על צורתה העגולה והסימטרית המאפשרת מרחק שווה ביו כלל הסועדים, אך היא בהחלט מספקת פיתרון הולם לכמות גדולה של סועדים סביב השולחן.

לכן, אם עד היום הייתם בטוחים שתתחדשו בפינת אוכל מלבנית ונפתחת שתאפשר לכם לארח את כל בני המשפחה, חשוב לדעת כי כיום אריק דיזיין מציע פינת אוכל עגולה ונפתחת בשלל גדלים, דגמים וסגנונות שונים לבחירה.

אז כל שנותר לכם לעשות לפני שאתם מגיעים למעמד הבחירה זה למקד את טעמכם האישי כך שתצליחו לבחור פינת אוכל עגולה וכן כסאות לפינת אוכל בהתאמה מלאה הן לטעמכם האישי והן לקו העיצובי של הדירה כולה.

אז רגע לפני שאתם יוצאים למעמד הבחירה - מקדו את טעמכם האישי והכירו כמה שיותר דגמים וסגנונות שונים

גם אם אתם בטוחים שאתם מכירים את טעמכם האישי במדוייק, אל לכם לדלג על שלב מיקוד טעמכם טרם מעמד הבחירה. הכמות הגדולה של פינת אוכל עגולה, מלבנית ומרובעת בשלל דגמים, צבעים וסגנונות תצליח לבלבל גם אתכם. אז כל שאתם נדרשים לעשות זה לפתוח בהליך השלילה לסינון ראשוני.

השלב הראשון כולל את שלילת כל הדגמים, הגדלים, הצבעים והסגנונות שאינם קשורים לטעמכם האישי ולמראה דירתכם. ככל שתצליחו לשלול יותר אפשרויות בשלב זה, השלב הבא יהיה פשוט יותר והמיקוד כולו יהיה מוצלח ומדוייק יותר.

בשלב הבא אתם נדרשים לבחור את האפשרויות הטובות והמתאימות ביותר לטעמכם האישי מבין הרשימה המצומצמת שכבר עברה את הסינון הראשון, בכדי למנוע התפזרות ובלבול מיותר. מיקוד זה הנעשה בשני שלבים פשוטים יאפשר לכם להגיע למעמד הבחירה כאשר אתם מכירים היטב את טעמכם האישי ויודעים להתמקד לאפשרויות הטובות והמתאימות ביותר עבור דירתכם.

השלב האחרון, שלב הסקירה, יאפשר לכם להכיר כמה שיותר דגמים של פינת אוכל עגולה, פינת אוכל מלבנית, חומרי גלם שונים, שלל סגנונות, צבעים ועיצובים, כך שלא תידרשו להתפשר על נדגם הטוב ביותר בחנות אליה הגעתם, אלא תכירו את נדגם הטוב והמתאים ביותר עבורכם, גם אם הוא אינו זמין במלאי החנות.

אריק דיזיין אשר עוסק בתחום מזה לא מעט שנים מציע מבחר עשיר של דגמי פינת אוכל עגולה, פינת אוכל מלבנית וכמובן כסאות לפינת אוכל שיצרו התאמה מלאה לצרכיו של כל לקוח.

אריק דיזיין - חנות רהיטים. דוד סחרוב 3, ראשון לציון, 7570703. טלפון: 050-522-2806 arikdesign.co.il