הרב ציון כהן
הרב ציון כהןצילום: יח"צ

רב העיר אור יהודה הרב ציון כהן מונה לרב הממונה על הכשרות ועל רישום הנישואין בעיר רחובות, זאת בעקבות מצבו הבריאותי של רב העיר רחובות הרב שמחה הכהן קוק.

במכתב ששלח היום (ראשון) מזכיר מועצת הרבנות הראשית לישראל הרב יצחק דניאל לרב כהן הוא בישר לו על המינוי. "לנוכח מצבו הרפואי של רב העיר רחובות, הרה"ג שמחה הכהן קוק שליט"א, מועצת הרבנות הראשית לישראל בישיבתה ביום כ"ט סיוון תשפ"א (9.6.21) החליטה להסמיך את כב' לכהן כרב רושם נישואין ונותן הכשר בעיר רחובות", כתב.

לדבריו, "מינוי זה הוא עד להחלמת רב העיר רחובות או עד לבחירת רב עיר נוסף במקום או עד לפרישת כב' מכהונתו כרב העיר אור יהודה, לפי המוקדם מביניהם. בברכה, שלא תצא תקלה תחת ידו, הצלחה וסייעתא דשמיא, אמן".

הרב כהן הוא יליד העיר שדרות. בשנות נעוריו הדריך התנועת הנוער בני עקיבא. לפני שהתגייס לצה"ל למד בישיבת חברון בירושלים. את לימודי הרבנות שלו עשה בבית המדרש לרבנים רמב"ם ובית יוסף. הוא שירת בצה"ל כרב צבאי, ואת שירות המילואים שלו עשה ביחידת צנחנים הדרומית 646.

הרב כהן מילא מספר תפקידים ברבנות הראשית ובין השאר היה רב מועצה אזורית שער הנגב וחבר בוועדת הבחינות של הרבנות הראשית.

לפני כארבע שנים ייסד את מכון 'דורות' המספק ייעוץ הלכתי וליווי רפואי בנושאי פוריות. המכון פועל בשיתוף המרכז הרפואי הדסה ירושלים.