עומר שאקיר
עומר שאקיר צילום: REUTERS

ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) פנה היום (ראשון) ליו"ר הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) ודרש ממנו כי ימנע מפעיל ה-BDS עומר שאקיר לנאום במשכן הכנסת.

כזכור, בערוץ 7 נחשף כי בכנס שיתקיים ביום שלישי בכנסת הוזמן לנאום (באמצעות ZOOM) פעיל החרם שאקיר שגורש מישראל לאחר שנקבע כי הוא פועל נגדה. שאקיר הוא נציג ארגון השמאל Human Rights Watch.

במכתב ששלח ח"כ בן גביר לח"כ לוי כתב: "לפי הפרסום היום בערוץ 7 עומאר שאקיר יגיע לכנסת ביום ג' כדי לנאום בכנס של ח"כ עאידה תומא סלימאן".

"בנוגע לכנס, כבר הבעתי את הסתייגותי על כך שגם לחופש הביטוי צריך לשים גבולות ולא יתכן שבכנסת ישראל יערך כנס המערער את יסודותיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", כתב. "אולם מארגני הכנס הוסיפו חטא על פשע והזמינו לנאום בכנס את עומאר שאקיר, פעיל ארגון BDS שגורש ממדינת ישראל בשנת 2019, מכיוון שבג"ץ קבע באופן חד משמעי שמדובר באחד מראשי תנועת החרם".

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: יצחק קלמן

לדבריו, "מדובר בתנועה אלימה, בריונית, פועלת בניגוד לחוק, בוודאי לחוק הישראלי, שאוסר החרמה על רקע של דת גזע ומין. למעשה כנסת ישראל מאפשרת לעבריין לבוא בשעריה ונותנת רוח גבית להחרמת ישראל בעולם כולו".

ח"כ בן גביר דורש "למנוע באופן מיידי את כניסתו של עומאר שאקיר לכנסת, חוק החרם נועד לסייע למנוע כניסה מאנשים כאלו לכנסת ישראל, זאת במיוחד כאשר הוא מגיע לכנס אשר אין שום סיבה לקיימו בכנסת ישראל".

כפי שפורסם, ביוזמת ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת) וח"כ מוסי רז (מרצ) יתקיים ביום שלישי במשכן הכנסת כנס שמאל רידיקלי בנושא: "אחרי 54 שנים: בין כיבוש לאפרטהייד". הארגונים שיציגו בכנס הם: בצלם, עדאלה, Human Rights Watch, שלום עכשיו, יש דין, גישה ושוברים שתיקה.

הדוברים בכנס השמאל: אורלי נוי חברת הנהלת בצלם, עומאר שאקיר מנהל תחום ישראל פלסטין ב-Human Rights Watch, שבתאי בנדט ראש פרויקט מעקב התנחלויות של שלום עכשיו, נועה גלילי רכזת פעילות ציבורית בארגון גישה, אבנר גבריהו מנכ״ל שוברים שתיקה, ליאור עמיחי מנכ״ל יש דין, עאזר דקואר דוקטורנט בהגות חברתית ופוליטית.