התפרעויות בעכו
התפרעויות בעכו צילום: Roni Ofer/Flash90

פרקליטות מחוז צפון הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתבי אישום נגד שני נאשמים תושבי עכו כבני 25, בגין עבירות שונות הקשורות למספר אירועי התפרעויות אלימים בעיר עכו בחודש שעבר.

מוסטפא מסרי נאשם בעבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות, ירי בנשק חם, איומים ועוד, ואילו מוחמד חלואני נאשם בעבירות בנשק, ירי באזור מגורים, איומים, התפרעות, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות, סיוע להצתה, היזק בזדון ממניע גזעני, ועוד.

בכתב האישום הראשון, שהגישו עורכי הדין אבי פסטרנק ואוהד כהן, נאמר כי ב-12 במאי הציע מוסטפא מסרי, שהחזיק ברשותו אקדח שלא כדין, לאדם נוסף לירות לעבר שוטרים מתוך מניע לאומני-אידאולוגי. באותה העת הגיעו שוטרים למלון "עכותל" שהוצת, על מנת לחלץ תיירת ותינוק. כשזיהה מסרי את השוטרים, הוא ירה לכיוונם. כשסיים את התחמושת שהייתה ברשותו, הוא והאדם הנוסף הצטיידו בתחמושת נוספת והגיעו לאזור מסגד אלג'זר.

בשלב זה ירה מסרי לעבר השוטרים. הכוח המשטרתי זיהה את מקור הירי, ופגע באדם הנוסף. לאחר שמסרי המשיך לירות מאקדחו של האדם הנוסף, השוטרים פגעו גם במסרי בבטנו. מסרי גם נאשם בהתפרעות ויידוי אבנים על שוטרים סמוך למסגד.

בכתב האישום אחר נאשם מוחמד חלואני שב-11 במאי שהה על סירה של משפחתו שעגנה במרינה בעכו. במהלך הערב הגיעו רעולי פנים וביקשו ממנו בנזין לצורך הצתת מקומות בבעלות יהודית, והוא מסר להם ליטר בנזין, ששימש אותם להצתת יאכטה בבעלות יהודים. כמו כן, במהלך אותו ערב וביום למחרת חילק חלואני בנזין למתפרעים נוספים.

באירוע נוסף ב-12 במאי, התקיימה התפרעות סמוך למסגד אלג'זר, אשר כללה יידוי אבנים, ירי זיקוקים ויידוי בקבוקי תבערה כנגד כוחות משטרה. במהלך ההתפרעות, הגיע חלואני עם אקדח ושני כדורי תחמושת וירה באוויר לכיוון השוטרים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו